Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
Hybrid View
-
07-08-2007, 08:50 #1Banned
- Dołączył
- 07.08.2007
- Postów
- 6
-
07-08-2007, 09:03 #2Nowy użytkownik
- Dołączył
- 06.08.2007
- Mieszka w
- Poznań
- Postów
- 24
W Polsce jeżeli piesi stoją przed przejściem czyli jeszcze nie znajdują się na przejściu to nie mają pierwszeństwa. W przypadku kiedy znajdą się już na przejściu to należy ich przepuścić.
W Niemczech jak pieszy stoi przy przejściu to należy się zatrzymać i umozliwić mu przejście (tak słyszałem ale głowy nie dam)
Pozdrawiam
-
07-08-2007, 09:10 #3Od dawna na forum
- Dołączył
- 12.07.2007
- Mieszka w
- LU
- Postów
- 137
Jeśli stoją na chodniku to nie mają pierwszeństwa, bo np. jakieś osoby spotkały sie w okolicy przejścia i stojąc na chodniku rozmawiają. Skąd masz wiedzieć czy one chca przejść czy nie?. Nie będziesz czekać bo mogłoby Ci dnia zabraknąć
.
Wiem, że może przejaskrawiam, ale chcę pokazać do czego mogłoby to doprowadzić jeśli trzebaby zatrzymać się przed każdym przejściem dla pieszym
w którego okolicy stoja na chodniku ludzie.
Pozdrawiam i życze powodzenia.
-
07-08-2007, 09:13 #4Banned
- Dołączył
- 07.08.2007
- Postów
- 6
No wlasnie wczoraj sie o to troche poklocilem z moim kolega instruktorem. Ja prowadze wyklady i tlumacze kursantom, ze nie mozemy puszczac wszystkich pieszych ktozy staja przed przjsciem (mozemy w ten sposob utrudnic lub zatamowac ruch) On natomioast podczas szkolenia praktycznego kaze sie kursantowi z atrzymywac pzred kazdym przejsciem gdzie stoja piesi. Pozdrawiam
-
07-08-2007, 10:08 #5Od dawna na forum
- Dołączył
- 20.05.2007
- Postów
- 206
-
07-08-2007, 10:11 #6Nowy użytkownik
- Dołączył
- 09.12.2006
- Mieszka w
- Kraków/Dąbrowa Górnicza
- Postów
- 46
mnie na kursie uczyli ze mam sie zatrzymac jesli przed przejsciem stoją piesi...
nawet ostatnio sama stojąc i oczekujac na przejscie na druga strone ulicy "L" zatrzymała sie i pozwoliła mi przejsc!
zreszta instruktor mi mowil ze egzaminator moze oblac ze niekulturalne zachowanie na egzaminie w postaci nie zatrzymania sie przed przejsciem!
A jak juz w praktyce jest to już wiadomo ;P
(nawiasem mówiac bedac x czasu temu na wyspach kanaryjskich to tam jak kierowca widział ze juz sie ZBLIŻASZ do przejscia to sie zatrzymywał!!)
-
07-08-2007, 11:08 #7Od dawna na forum
- Dołączył
- 20.05.2007
- Postów
- 206
-
09-08-2007, 21:48 #8Użytkownik
- Dołączył
- 09.07.2007
- Mieszka w
- Wejherowo - Pomorskie
- Postów
- 69
Piesi. Temat rzeka. Jakis czas temu w identycznej sytuacji (stojący pieszy przed przejściem, na "baczność"), jeden z egzaminatorów Oblał zdającego (!!!) za to, że nie zatrzymał się przed przejściem, tłumacząc, że z zachowania pieszego wynika, że chce przejść na drugą stronę. (dosł. on stoi i czeka aż pan się zatrzyma). Inny egzaminator natomiast dał ostrą reprymendę za to że zdający się zatrzymał i blokuje ruch innym pojazdom.
A co na to przepisy?
cyt. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6 jest zobowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narażić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących. kon.cyt.
I jak wyobażacie sobie zwalnianie przed przejściem dla pieszych na drodze dwujezdniowej z dwoma pasami w każdym kierunku?
-
01-09-2007, 21:12 #9Banned
- Dołączył
- 30.08.2007
- Mieszka w
- Bełchatów
- Postów
- 31




Odpowiedź z cytatem

Bookmarks