Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345

    zadania egzaminacyjne



    w załączniku nr 1 do rozporządzenia z 16 st 2013 w sprawie uzyskiwania uprawnień przez istruktorów...
    opisane są zadania egzaminacyjne stosowane podczas 3 cz. egzaminu dla kandydatów na istruktorów...

    gdzie znajdę zadania dla kandydatów na kierowców?? czy jakieś rozporządzenie o tym wspomina czy jednocześnie są to te same zadania?

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    viko napisał:
    gdzie znajdę zadania dla kandydatów na kierowców??
    W rozporządzeniu z dnia 13 lipca 2012 r. (Poz.995) w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami...
    viko napisał:
    czy jakieś rozporządzenie o tym wspomina czy jednocześnie są to te same zadania?
    Zadania generalnie są te same, ale kryteria oceny zadań są nieco inne.
    viko napisał:
    w załączniku nr 1 do rozporządzenia z 16 st 2013 w sprawie uzyskiwania uprawnień przez istruktorów...
    opisane są zadania egzaminacyjne stosowane podczas 3 cz. egzaminu dla kandydatów na istruktorów...
    W załączniku nr 2.

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    dzieki, och jak mało jeszcze orientuję się w tych aktach.
    Przyszło mi zdawać w gdańsku a tam strasznie maglują na praktycznym więc zasanawiam z czego się uczyć choćby zadań egzaminacyjnych-
    przykładowo na placu są trzy zadania, które są opisane w obydwu pozycjach tj 1019 na egzamin dla instruktorów i 995 na egzamin na kat b.
    Treści troszeczkę się roznią, więc mam rozumieć że powinienem na egzaminie dla instruktorów zaprezentować wiedzę z 995 a treści z poz 1019 są dla egzaminatorów którzy egzaminują nas przyszlych instruktorów???

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    podpowie mi ktoś gdzie znajdę w rozporządzeniu dane odnośnie wymiarów tyczek, pachołków i szerokości lini pasa- i czy może być koloru żółtego i linią przerywaną??? na kat B

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    W starych gdańskich testach znalazłem takie pytanie testowe: gdzie sugerowana odpowiedź to tylko C.
    Pas ruchu na placu manewrowym :
    a) powinien być wyznaczony liniami ciągłymi lub przerywanymi koloru białego lub zółtego o szer linii od 0,1 do 0,15
    b) powinien mieć szerokość co najmniej 3 m i szerokość linii od 0,1 do 0,15
    c powinien posiadać na krawędziach pachołki drogowe z tyczkami, wys pachołka co najmniej 0,5 a tyczki co najmniej 1m.

    Mam wątpliwości gdyż w rozporządzeniu z dnia 13 lipca 2012 r. czytam: że te wymiary są ok a do tego wysokość tyczki się zwiększyła, więc nie kumam o co chodzi i będę wdzięczny jeśli ktoś mi podpowie jakie rozmiary tyczek i linii stosuje na swoich placach.


    §29. 1) powinny być wyznaczone białymi lub żółtymi liniami o szerokości od 0,1 m do 0,15 m
    .2) powinny mieć na krawędziach pachołki drogowe z tyczkami lub tyczki; wysokość pachołka powinna wynosić co najmniej 0,5 m; wysokość tyczki powinna wynosić co najmniej 1,5 m dla tyczek stosowanych na stanowiskach odnoszących się do kategorii B1 lub B prawa jazdy
    Ostatnio edytowane przez viko ; 06-04-2013 o 19:15

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    viko napisał:
    c powinien posiadać na krawędziach pachołki drogowe z tyczkami, wys pachołka co najmniej 0,5 a tyczki co najmniej 1m.
    Tak było do 18 stycznia 2013 r.
    Ta odpowiedź jest już nieaktualna.
    Viko napisał:
    Mam wątpliwości gdyż w rozporządzeniu z dnia 13 lipca 2012 r. czytam: że te wymiary są ok a do tego wysokość tyczki się zwiększyła, więc nie kumam o co chodzi i będę wdzięczny jeśli ktoś mi podpowie jakie rozmiary tyczek i linii stosuje na swoich placach.
    Od 19 stycznia 2013 r. obowiązuje nowe rozporządzenie, gdzie tyczki powinny mieć wysokość co najmniej 1,5 m w przypadku kategorii B1 i B.
    Ja mam na placu manewrowym linie białe o szerokości 0,1 m i zmieniłem tyczki na 1,5 m.
    viko napisał:
    §29. 1) powinny być wyznaczone białymi lub żółtymi liniami o szerokości od 0,1 m do 0,15 m
    .2) powinny mieć na krawędziach pachołki drogowe z tyczkami lub tyczki; wysokość pachołka powinna wynosić co najmniej 0,5 m; wysokość tyczki powinna wynosić co najmniej 1,5 m dla tyczek stosowanych na stanowiskach odnoszących się do kategorii B1 lub B prawa jazdy
    To jest aktualny stan prawny, który obowiązuje od 19 stycznia 2013 r. i tego się trzymaj.

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    Jeszcze jedna wątpliwość z ww. rozporządzenia:
    § 12.2. Części praktycznej egzaminu państwowego przeprowadzanej w ruchu drogowym nie można przeprowadzić w przypadku, gdy osoba egzaminowana przystępująca do egzaminu państwowego kieruje pojazdem na placu manewrowym w sposób pozwalający stwierdzić, że jej zachowanie zagraża bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego.
    3. Przez zachowanie osoby egzaminowanej, o którym mowa w ust. 2, rozumie się w szczególności:
    1...2...
    3) dwukrotne nieprawidłowe wykonanie zadania, o którym mowa w poz. 2–10 tabeli nr 2 załącznika nr 2 do rozporządzenia.

    Czy zatem podpunkt 3) ( np. dwukrotne najechanie- nie przejechanie-linii )jest zachowaniem zagrażającym bezpośrednio życiu i kończy egzamin??

    I nie ma mozliwości kontynuowania egzaminu z wynikiem negatywnym??

  8. #8
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    viko napisał:
    Czy zatem podpunkt 3) ( np. dwukrotne najechanie- nie przejechanie-linii )jest zachowaniem zagrażającym bezpośrednio życiu i kończy egzamin??
    Tak.
    viko napisał:
    I nie ma mozliwości kontynuowania egzaminu z wynikiem negatywnym??
    Nie ma.
    Można kontynuować egzamin z wynikiem negatywnym tylko w przypadku dwukrotnie nieprawidłowo wykonanego zadania nr 1.

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    dzięki za odpowiedź.

  10. #10
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    Proszę o pomoc w zrozumieniu odpowiedzi "b" o co może w niej chodzić a w testach zaznaczano ją raz jako dobrą raz złą.

    W przypadku parkowania od przystanku komunikacji -przystanek tramwajowy z wysepką pzepisy zabraniają postoju:
    a) 15m od punktów krańcowych wysepki jeżeli jezdnia z prawej str na tylko jeden pas ruchu
    b) 15m od punktów krańcowych wysepki jeżeli droga jest z dwoma pasami ruchu????
    nie ma ujęte jaka droga więc nie kumam.

    z góry dzięki.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •