ja bym jednak kazał się zatrzymać przed drogą bo tak napisano w punkcie 1.
zatem mógłbym to interpretować iż punkt drugi to uzupełnienie pierwszego i mowa nadal o miejscu przed drogą".

np:
2. ...a w razie jego braku - w takim miejscu, (ale nadal przed drogą jw.) w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem." Czyli by nie wyjechał np kołem na drogę.
Ale nie upieram się że tak to ma być i może Ksu mnie przekonasz jakąś analogią z innych przepisów bo na razie jakoś nic mi nie przychodzi a kolejny instruktor którego ostatnio pytałem też uczy by dwa razy sie zatrzyamć, tj najpierw przed drogą z uwagi na przepis potem dla bezpieczeństwa.