Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    31.07.2007
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Postów
    11

    Kto jest za zwiększeniem wymagań na instruktora



    Od pewnego czasu zawód instruktora stał się stajnią (amatorów)maje zdanie jest takie iż przyszły instruktor powiniem mieć przynajmniej 5 letnią zawodową praktykę w prowadzeniu pojazdów . A nie jak do tej pory śmieszne trzy lata Prawa Jazdy,prosze o wasze wypowiedzi?
    Michał

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    30.06.2007
    Mieszka w
    okolice Grudziądza
    Postów
    428


    ja jestem za rynkową selekcja instruktorów a tak poza tym co kursanta można nauczyć w 30 godzin jak tylko paru "zdrowych" odruchów.


    może zaszaleć bardziej i zezwalać na zostanie instruktorem tylko rodzinie lub znajomym a reszty po prostu nie dopuszczać bo oni sie nie znają i będą przeszkadzać.

    tak poza tym system szkolenia i egzaminowania jest zły nie sprawdza pod względem umiejętności ale lepszego nie mamy narazie i trzeba sie przystosować.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    22.04.2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Postów
    9


    Jestem za zwiększeniem wymagań a pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu danej kategorii nie jest niczym dziwnym.Bo czego może nauczyć,,laik" który zna ruch drogowy tylko z kodeksu drogowego.To jest po prostu żenujące, że w naszym kraju nie stawia się na bezpieczeństwo tylko produkcję całej rzeszy mało wykwalifikowanych pseudo ,,instruktorów,,.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    31.07.2007
    Postów
    329


    Jestem za zmianą całego cyklu szkolenia instruktorów, jak i przyszłych kierowców!!!
    W którym ośrodku jest przestrzegane, że kursant wsiada do pojazdu po odbyciu całego szkolenia teoretycznego??????????????? Wszystko to jest jedną wielką lipą!!!!!!!!!!!!!!!
    Dla ośrodków szkolenia robienie kursów instruktorskich jest dodatkowym dochodem!!!!!!!!!!
    Ukończyłem kurs i gdyby nie moja upierdliwość to podczas kursu bym się nic nie dowiedział!!!!!!!!!!!!
    Dla tego mamy takie słabe wyniki podczas zdawania egzaminów dla instruktorów i kierowców!!!!!

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.09.2007
    Mieszka w
    BYTOM
    Postów
    33


    Witam Panowie .. Mam nadzieję, że kobiet nie dyskryminujecie na tym forum hehe
    W środę mam egzamin instruktorski... w Opolu.. nie wiem jak to będzie.. ale uczę się ostro wszystkich ustaw ...i.t.d
    Co do 5 letniej praktyki... Co za różnica ile kto ma lat prawo jazdy..?
    Ważne czy jest się kierowcą na codzień czy tylko do Święta.. wielkiego...
    No bo moim srokmnym zdaniem jak można uczyć kogoś jeździć samemu nie bardzo potrafiąc... Wiele osob zapisuje sie na kurs nie z powołania bycia "nauczycielem " ale z braku pomysłu na życie.. a to chyba nie bardzo o to chodzi...
    ps. Trzymajcie kciuki za Agatkę ... Mam nadzieję dołączyć do Waszej grupy za trzy dni.. ech... coż za satysfakcjonujący zawód

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    09.07.2007
    Mieszka w
    Wejherowo - Pomorskie
    Postów
    69


    Obecna ustawa dotycząca szkolenia instruktorów jest zbyt liberalna! Powinien być zdecydowanie większy nacisk na doświadczenie zawodowe i przygotowanie praktyczne dla przyszłych instruktorów.
    Kiedyś takie pytanie zadałem panu który szkolił i egzaminował instruktorów. Powiedział, że tak za łatwo można dostać się na kurs instruktorski, ale czy go ktoś zda to inna bajka. Może to właśnie jest ta dobra strona małej zdawalności na kursach instruktorskich.

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.09.2007
    Mieszka w
    BYTOM
    Postów
    33


    Wiesz... wcale nie tak łatwo było się dostać na ten kurs...
    Miesiąc czasu trzeba było poświęcić na donoszneie wszystkich kwitków.. robienie badań.. a to sąd a to komenda.. a to psychotesty.. przez które niewiele osób przeszło...
    Fakt.. brakuje nacisku na praktykę.. ale prosze bardzo.. jak udowodnisz komus kto ma X lat prawo jazdy czy on praktykował??
    Sama data wydania Ci wystarczy?
    To absurd...







    Cytat Napisał Bobik
    Obecna ustawa dotycząca szkolenia instruktorów jest zbyt liberalna! Powinien być zdecydowanie większy nacisk na doświadczenie zawodowe i przygotowanie praktyczne dla przyszłych instruktorów.
    Kiedyś takie pytanie zadałem panu który szkolił i egzaminował instruktorów. Powiedział, że tak za łatwo można dostać się na kurs instruktorski, ale czy go ktoś zda to inna bajka. Może to właśnie jest ta dobra strona małej zdawalności na kursach instruktorskich.

  8. #8
    Od dawna na forum
    Dołączył
    12.07.2007
    Mieszka w
    LU
    Postów
    137


    Cytat Napisał skecz
    W którym ośrodku jest przestrzegane, że kursant wsiada do pojazdu po odbyciu całego szkolenia teoretycznego???????????????
    np. w tym, w którym pracuję

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    30.06.2007
    Mieszka w
    okolice Grudziądza
    Postów
    428


    jeśli osoba myśli to co to jest za różnica co do stażu za kółkiem. miałem już osoby które za kierownicą zawodowo spędziły 15 i więcej lat ( straciły prawko ) i jak jeździłem z nimi po mieście to nie była to jazda na pozytywny wynik egzaminu.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    09.07.2007
    Mieszka w
    Wejherowo - Pomorskie
    Postów
    69


    Cytat Napisał LU_junior
    Cytat Napisał skecz
    W którym ośrodku jest przestrzegane, że kursant wsiada do pojazdu po odbyciu całego szkolenia teoretycznego???????????????
    np. w tym, w którym pracuję
    I ja dodam,że nikt w ośrodku w którym ja pracuję nie rozpocznie praktycznej nauki jazdy zanim nie zaliczy teoretycznej strony kursu.

    A teraz z innej bajki. Obecnie podwyższam kwalifikacje instruktorskie (posiadam B,D teraz robię C,CE). Uczęstniczę w szkoleniu z instruktorami którzy też jak ja robili już parę lat temu swoje uprawnienia. Wielu z nich najzwyczajniej w świecie zapomniało wielu (!!!) przepisów z PoRD. Świadczy to o tym, że po uzyskaniu uprawnien nikt (?) nie zaglądał do kodeksu.
    Z tego też powodu byłbym za tym aby co jakiś czas były też kursy dla instruktorów. Może to podniosło by poziom obecnych instruktorów.
    Wiem, że to nie takie łatwe i proste. Koszty, weryfikacja, stres itp.
    Co sądzicie o tym?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •