Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    11.01.2014
    Postów
    2

    czy kierunkowskaz jest konieczny czy też nie (obrazek)



    Witam wszystkich forumowiczów, moje pytanie jest następujące:
    Czy jadąc wyznaczoną drogą jednokierunkową w strefie zamieszkania jestem zmuszony użyć kierunkowskazu w lewo czy też nie ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	9.9 KB
ID:	175

    z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

    pozdrawiam.

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.11.2010
    Mieszka w
    DZG
    Postów
    732


    Jak najbardziej możesz użyć lewego kierunkowskazu w tej sytuacji, nie będzie to błędem.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    03.01.2014
    Postów
    26


    Odpowiadałem na to pytanie w innym miejscu tego forum (zdublowany temat). Moim zdaniem nie powinien używać kierunkowskazu, bo jadąc w lewo nie zmienia kierunku jazy i trzeba to interpretować tak jakby jechał na wprost. A jakby samochód jechał od góry to miałby użyć prawego???

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.01.2014
    Postów
    7


    Jak wygląda oznakowanie pierwszeństwa na tej drodze? Bo to tez jest istotne. Ciekawe, jak to skrzyżowanie wygląda w praktyce, jeśli ten łuk wymaga zmniejszenia prędkości, to lepiej ostrzec kierunkowskazem innych uczestników ruchu o planowanym manewrze. Na pewno nie popełnisz tym błędu. Ciężko to ocenić na podstawie dwóch znaków i układu drogi. Pozdrawiam

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Cytat Napisał pawel_t Zobacz post
    Moim zdaniem jest konieczne używanie kierunkowskazu, aczkolwiek jest o uzależnione od pierwszeństwa.
    Witam,

    często ludzie nie używają kierunkowskazów jadąc drogą z pierwszeństwem, nieważne czy idzie w lewo czy w prawo.
    Jakoś nie zauważyłem w przepisach uzależnienia sygnalizowania zmiany kierunku jazdy od przebiegu drogi z pierwszeństwem

  6. #6
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    25.11.2014
    Postów
    1


    Nie znoszę tej opinii, że w takiej sytuacji nie powinno się wrzucać kierunku. Rozumiem, że nie trzeba, bo droga z pierwszeństwem itd. Ale sygnalizując gdzie jedziesz ułatwiasz innym życie! Akurat w tym przypadku ten co skręca w prawo z tej z pierwszeństwem wrzuci kierunek w prawo, ale gdyby ta droga szła prosto, to nikt by już kierunku nie wrzucał - kierowca wyjeżdżający z podporządkowanej mógłby sobie stać do u...nej śmierci nie wiedząc, czy ktoś skręca czy jedzie prosto i on może sobie pojechać.
    Pamiętam że jak byłam dzieciakiem to przez taką drogę podporządkowaną przechodziłam w drodze do biblioteki. Wszyscy skręcali w lewo, tak jak szło pierwszeństwo, ale oczywiście nikt kierunku nie wrzucał, a ruch był duży. I tak sobie stałam jak ta pipa czasem z 5 minut. A wystarczyło trochę popatrzeć, że dzieciak stoi, i wrzuć ten kierunek.

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.11.2014
    Postów
    1


    Oczywiście że warto włączyć kierunkowskaz, choćby dla kultury jazdy!

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    16.09.2011
    Postów
    85


    Zwykle nie zajmuję stanowiska w oczywistych kwestiach... ale proszę rozważyć, w jakich sytuacjach ustawodawca nałożył obowiązek użycia kierunkowskazu...
    A... kultura jazdy nie ma tu nic do rzeczy, zwłaszcza w kontekście, gdy sprowadza się do utrudniania ruchu na drodze.
    Ostatnio edytowane przez Dżolo ; 17-12-2014 o 22:08

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •