Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
Temat: pytania dotyczące testu
Hybrid View
-
09-10-2007, 12:40 #1Nowy użytkownik
- Dołączył
- 09.10.2007
- Postów
- 12
pytania dotyczące testu
Czesc
Mam dwa pytania 1 posiadając kat B prawa jazdy mogę poruszać się zespołem pojazdów o dmc łącznie 3500kg czy 4250kg zespołu pojazdów?? (wykładowca twierdził że 4250 ja nie znalazłem takiego zapisu w kodeksie)
2 pyta czy na egzaminie instruktorskim bywają pytania z budowy pojazdu czyli podzespoły itp...
dzięki za odpowiedz
-
09-10-2007, 12:54 #2Od dawna na forum
- Dołączył
- 20.05.2007
- Postów
- 206
Prawo jazdy kat B uprawnia do kierowania pojazdem do 3,5 t DMC. dodatkowo możesz jechać z przyczepka lekka do 750 kg.
Więc jesli masz samochód o DMC 3,5 + przyczepke 750 kg to w tym szczególnym przypadku mozesz jechac zespolem pojazdów o DMC 4,25 t posiadając tylko prawo jazdy kat. B.
Pytan z budowy raczej nie ma, sa z obsługi czy techniki kierowania pojazdem. Ale to zależy od tego gdzie zdajesz, w kazdym miescie inna komisja uklada pytania.
pozdr
-
09-10-2007, 15:19 #3Użytkownik
- Dołączył
- 31.08.2007
- Postów
- 57
Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.
2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:
.
.
3) kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
b) pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
.
.
3. Prawo jazdy:
.
.
3) kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką (której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg);
-
09-10-2007, 17:48 #4Nowy użytkownik
- Dołączył
- 09.10.2007
- Postów
- 12
-
14-10-2007, 12:15 #5Użytkownik
- Dołączył
- 09.07.2007
- Mieszka w
- Wejherowo - Pomorskie
- Postów
- 69
-
15-10-2007, 21:48 #6Nowy użytkownik
- Dołączył
- 09.10.2007
- Postów
- 12
-
16-10-2007, 19:41 #7Od dawna na forum
- Dołączył
- 04.10.2007
- Mieszka w
- Dąbrowa Górnicza
- Postów
- 147
-
26-10-2007, 08:19 #8Nowy użytkownik
- Dołączył
- 16.05.2007
- Mieszka w
- WROCŁAW
- Postów
- 32




Odpowiedź z cytatem

Bookmarks