Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.10.2014
    Postów
    2

    Odwołanie 50km/h !



    Witam dzisiaj na wewnętrznym miałem pytanie, "Czy ten znak odwołuje skrzyżowanie ?" (w tle obrazek ograniczenia prędkości do 50km/h [okrągły]). Zaznaczyłem że nie, ponieważ tak mnie uczyli na wykładach. Okazało się że odpowiedz była błędna, że jednak odwołuje, i co teraz ? Jaka jest prawda, mam takiego pecha, że jak ja rozwiązuje to takie pytanie pojawia mi się raz na pięć testów ;/.

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar neoTz
    Dołączył
    22.11.2012
    Postów
    133


    Nie wiem kto Cię uczył za przeproszeniem, że Cię nie nauczył tak podstawowych przepisów...

    Tak. Znak ograniczenie prędkości (każdej) odwołuje zawsze najbliższe skrzyżowanie. Mam nadzieję, że chociaż wiesz co to jest skrzyżowanie i jakie ma znaczenie w ruchu drogowym...

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Są skrzyżowania które nie odwołują m.in. ograniczenia prędkości. Są też sytuacje w których skrzyżowanie nie odwołuje m.in. ograniczenia prędkości.

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.11.2010
    Mieszka w
    DZG
    Postów
    732


    ksu, możesz dać przykład?

  5. #5
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Pewnie że mogę . Już mnie kiedyś nawet o to pytałeś, jakieś 3, może 4 lata temu.
    "§ 32 ust.2 rozporządzenie w sprawie znaków (...) Jeżeli zakaz wyrażony przez znaki B-25, B-26, B-29, B-33, B-35, B-36, B-37 i B-38 nie jest uprzednio odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania; nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią."
    Jeśli więc skrzyżowanie znajduje się na drodze dwujezdniowej, a droga odgałęziająca znajduje się tylko z lewej strony i nie ma bezpośredniego połączenia z prawą jezdnią, takie skrzyżowanie nie odwołuje wyżej wymienionych znaków, w tym znaku B-33.
    Kolejny wyjątek wynika z § 15 ust.3.
    "Znak zakazu umieszczony pod znakiem E-17a oznacza, że zakaz obowiązuje na obszarze całej miejscowości, z wyjątkiem odcinka drogi, na którym został on zmieniony lub odwołany innym znakiem.
    "
    Skrzyżowanie w takiej sytuacji też nie odwołuje np. znaku B-33.
    Trzeci wyjątek:
    § 15 ust.4
    " Znak zakazu umieszczony pod znakiem D-42 oznacza, że zakaz obowiązuje do znaku D-43 lub E-18a, z wyjątkiem odcinka drogi, na którym został on zmieniony lub odwołany innym znakiem."
    Skrzyżowanie w takiej sytuacji też nie odwołuje np. znaku B-33. Mowa oczywiście tylko o znakach np. B-33 umieszczonych pod znakami E-17a lub D-42.
    Pomijam wyjątek ze strefą ograniczonej prędkości, bo wątek dotyczy znaku B-33.

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Cytat Napisał Pro_Pop Zobacz post
    Witam dzisiaj na wewnętrznym miałem pytanie, "Czy ten znak odwołuje skrzyżowanie ?"
    Dałeś dobrą odpowiedź. Żaden znak nie odwołuje skrzyżowania. To skrzyżowanie może odwołać znak, a nie odwrotnie.

  7. #7
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Niektóre pytania egzaminacyjne na tych płytach które dostają kursanci, są tak skonstruowane, że nie wiadomo o co chodzi autorowi pytania i jak na to pytanie udzielić odpowiedzi, bądź też pytanie i odpowiedzi są dwuznaczne. Tego nie powinno być, a jest niestety.

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.10.2014
    Postów
    2


    Hmm, no przeglądałem internety i na to samo wynika, że skrzyżowanie odwołuje ograniczenie 50km/h. A co do sformułowania to przepraszam przed chwilą rozwiązywałem test i pytanie dokładnie brzmiało "Czy znak ten jest odwoływany przez skrzyżowanie". Cóż może się pomyliło mojemu instruktorowi z ograniczeniem ale "strefy. (Wiem co to skrzyżowanie ) dzięki bardzo ;D

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    Zatem TAK, odwołuje, ale nie każde.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •