Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Zobacz wyniki ankiety: Czy tramwaj ruszający z przystanku jest włączającym się do ruchu?

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    4 66.67%
  • Nie

    2 33.33%
Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 104

Temat: Tramwaj

  1. #91
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    Jeszcze coś mi przyszło do głowy i stąd takie pytanie ret. Rozpoczynam pracę tramwajem- stoję na skrajnym prawym torze- ruszam a obok mnie na lewym torze przejeżdża tramwaj będący już w ruchu. Kto ma pierwszeństwo?

  2. #92
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Chyba nie zajedziesz mu drogi (torów) gdy zaczniesz ruszać?

  3. #93
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał viko Zobacz post
    Rozpoczynam pracę tramwajem
    To oznacza, że włączasz się do ruchu.. Nie mam wiele styczności z tramwajami, ale ciężko mi wyobrazic sobie to o czym piszesz.. Kilka torów w jednym kierunku ??


    Cytat Napisał bonifacy Zobacz post
    nie zajedziesz mu drogi (torów)
    Kto wie.. Dopóki nie zobaczymy tego na własne oczy możemy sobie gdybać..

  4. #94
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    zatem najwazniejszego nie dodałem- tory oczywiście łączą się w jeden.
    To oznacza, że włączasz się do ruchu
    zatem nie tylko podczas w.wymienionych sytuacjach tramwaj włącza się do ruchu. Pisałem że to pyt. ret może trochę przekonujące osoby które uważają że tramwaj nie wlącza się do ruchu ruszając z przystanku.
    Ostatnio edytowane przez viko ; 17-05-2015 o 16:14

  5. #95
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał viko Zobacz post
    nie tylko podczas w.wymienionych sytuacjach tramwaj włącza się do ruchu.
    Rozumiem, że ten tor z którego wjeżdżasz na "główną nitkę" to jakiś dodatkowy lub odpoczynkowy element infrastruktury tramwajowej.. Dlatego jest raczej jasne, że wjazd z takiego "lewego" toru będzie włączaniem się. Jeśli coś nie dopisałeś to twoja wina, że interpretujemy takie sytuacje po swojemu - zawsze wrzuc fotke lub GSV to nie będzie problemu..

  6. #96
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Cytat Napisał silvox Zobacz post
    Rozumiem, że ten tor z którego wjeżdżasz na "główną nitkę" to jakiś dodatkowy lub odpoczynkowy element infrastruktury tramwajowej..
    Tym bardziej, że napisał iż rozpoczyna pracę. To byłoby włączanie się do ruchu. I musisz ustąpić wszystkim będącym już w ruchu.
    Gdyby tramwaj stał na przystanku w celu wymiany pasażerów (głupie słowo -wymiany), a tor ten prowadziłby na inny, to też musiałbyś ustąpić tramwajowi, który jedzie po tym torze. To identyczna sytuacja, jak z pojazdami przy zmianie pasa.
    Ale to tylko takie gdybanie (jak pisał @silvox). Rozpatrujemy hipotetyczne sytuacje.

  7. #97
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał bonifacy Zobacz post
    hipotetyczne sytuacje
    Na to wygląda, że viko karmi nas zmyslonymi sytuacjami i potem się w duchu smieje, że się wijemy jak piskorze..

  8. #98
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    Cytat Napisał bonifacy Zobacz post
    Ale to tylko takie gdybanie (jak pisał @silvox). Rozpatrujemy hipotetyczne sytuacje.
    przecież pisałem że rozpoczynam pracę więc nie hipotetyczne
    https://goo.gl/maps/9lyZS
    stoję na prawym pasie a kolega robi kółko wokół pętli więc już jest w ruchu.
    Zatem ja ruszając (pomimo że jestem po jego prawej stronie) ustępuję mu pierwszeństwa.
    A zmierzałem do tego że z powyższej sytuacji wynika że tramwaj włącza się do ruchu nie tylko jak podaje art 17.
    "pojazdem szynowym – na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli."

  9. #99
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Cytat Napisał viko Zobacz post
    A zmierzałem do tego że z powyższej sytuacji wynika że tramwaj włącza się do ruchu nie tylko jak podaje art 17.
    "pojazdem szynowym – na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli."
    Jasne. Jak każdy inny pojazd, z zatrzymania nie wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowych. Po postoju w związku np. z przerwą w pracy, również włącza się do ruchu.
    Czego się życzy motorniczym? Może prostych torów?
    Ostatnio edytowane przez bonifacy ; 21-05-2015 o 22:31

  10. #100
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    Bonifacy, czy nadal uważasz że zatrzymanie autobusu czy tramwaju to zatrzymanie wynikające z warunków na drodze??

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •