Zobacz wyniki ankiety: Czy tramwaj ruszający z przystanku jest włączającym się do ruchu?
- Głosujących
- 6. Nie możesz głosować w tej sondzie
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 104
Temat: Tramwaj
-
09-05-2015, 21:49 #71Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.01.2013
- Postów
- 345
Art. 25.2 i 3.. Nie za bardzo zrozumiałem o co Ci chodzi z tymi skrętami. Gdybyś podparł je jakimś rysuneczkiem.
Sorry za kształty
samochód chce skręcić swoim pasem w jednokierunkową w lewo i tramwaj również. I tu tramwaj ma pierwszeństwo z tytułu tego art?
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. "
czy to wystarczy?to twoja interpretacja ale muszę ją zaakceptować.Nic Ci te metry nie dadzą, bo tramwaj jest w ruchu od wyjazdu z zajezdni do zjazdu do niej.zawsze się zrobi w takim wypadku. Bo nie musi korek zaistnieć jesli po prostu wyminę tramwaj lub skręcę a tak to muszę czekać aż zgarnie pasażerów gdyż nie wiem kiedy sobie zdecyduje ruszyć.Korek może się zrobić zawsze i wszędzie, więc co ma do rzeczy włączanie czy niewłączanie się do ruchu tramwaju.Ostatnio edytowane przez silvox ; 10-05-2015 o 12:09
-
09-05-2015, 22:03 #72
-
09-05-2015, 23:19 #73
-
10-05-2015, 11:11 #74Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.01.2013
- Postów
- 345
odp.Czy ta droga na której narysowałeś tramwaj i pojazd nieszynowy jest drogą jednokierunkową?chce również skręcić swoim pasem w jednokierunkowąprzecież tak narysowałem, że przecina pasy ruchu, więc pojazd che jechać dalej swoim a że tramwaj ma peirwszeństwo to wiem ale czy wynika to tylko z art. przytoczonego wyżej czy czegoś więcej?? takie jakieś wiątpliwości mnie naszły?? a co do omijania to oczywiście spore przejęzyczenieChyba, że tory przechodzą przez lewy pas (ścinają skrzyżowanie), to masz obowiązek usunąć się z nich, dając przejazd szynowemu.
-
10-05-2015, 11:59 #75
-
10-05-2015, 12:06 #76Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.01.2013
- Postów
- 345
-
10-05-2015, 12:12 #77
Co nie umiesz ??
W"mapach google" po kliknięciu w "trybik" masz opcję "udostepnij" - wybierz "krótki link".. Skopiuj go i wklej do posta..
https://goo.gl/maps/duVPP - możesz zobaczyc coś takiego ..
-
10-05-2015, 16:22 #78
-
11-05-2015, 13:31 #79Użytkownik
- Dołączył
- 02.05.2015
- Postów
- 88
Kilka sytuacji z życia.
Film 1.
Film 2.
Sytuacja 3.
Sytuacja 4.
Ad. 1) Po ruszeniu z przystanku, widzimy oczami motorniczego skręcający zielony samochód z przeciwnego kierunku w lewo a zanim inny srebrny. Ten zielony miał pierwszeństwo a tramwaj nawet nie dzwonił, bo włączał się do ruchu. Natomiast kierujący srebrnym słusznie uznał, że względem niego motorniczy już włączył się do ruchu.
Ad. 2) Tramwaj dojeżdża do przystanku i zatrzymuje się. Załóżmy, że chce skręcić w prawo a pojazdy (taxi, syrenka/trabancik) chce pojechać na wprost. Tutaj analogicznie twierdzę, że po tramwaj tuz po ruszeniu powinien ustąpić pierwszeństwa tym pojazdom.
Ad. 3) Tramwaj zamyka drzwi i ustępuje pierwszeństwa kierującym samochodem i rowerem.
Ad. 4) Tramwaj zabiera pasażerów. Nawet wyjeżdżając z drogi podporządkowanej mam nad nim pierwszeństwo, jeżeli rozpoczyna jazdę po zatrzymaniu.
Są to wnioski, z którymi co najmniej 3 osoby na forum się ze mną nie zgodzą
Jeżeli wciąż nie zgadzają się co do podstaw prawnych, to mam nadzieję, że jakoś inaczej zinterpretują "rozsądek" motorniczego (choćby skromnie Art. 3. ustawy PoRD)
Ostatnio edytowane przez Ledru ; 11-05-2015 o 13:35
-
11-05-2015, 19:04 #80


Odpowiedź z cytatem



Bookmarks