Zobacz wyniki ankiety: Czy tramwaj ruszający z przystanku jest włączającym się do ruchu?
- Głosujących
- 6. Nie możesz głosować w tej sondzie
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 104
Temat: Tramwaj
-
17-05-2015, 08:06 #91Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.01.2013
- Postów
- 345
-
17-05-2015, 10:26 #92
-
17-05-2015, 10:56 #93
-
17-05-2015, 16:12 #94Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.01.2013
- Postów
- 345
zatem najwazniejszego nie dodałem- tory oczywiście łączą się w jeden.zatem nie tylko podczas w.wymienionych sytuacjach tramwaj włącza się do ruchu. Pisałem że to pyt. ret może trochę przekonujące osoby które uważają że tramwaj nie wlącza się do ruchu ruszając z przystanku.To oznacza, że włączasz się do ruchuOstatnio edytowane przez viko ; 17-05-2015 o 16:14
-
18-05-2015, 10:02 #95
Rozumiem, że ten tor z którego wjeżdżasz na "główną nitkę" to jakiś dodatkowy lub odpoczynkowy element infrastruktury tramwajowej.. Dlatego jest raczej jasne, że wjazd z takiego "lewego" toru będzie włączaniem się. Jeśli coś nie dopisałeś to twoja wina, że interpretujemy takie sytuacje po swojemu - zawsze wrzuc fotke lub GSV to nie będzie problemu..
-
18-05-2015, 22:04 #96
Tym bardziej, że napisał iż rozpoczyna pracę.
To byłoby włączanie się do ruchu. I musisz ustąpić wszystkim będącym już w ruchu.
Gdyby tramwaj stał na przystanku w celu wymiany pasażerów (głupie słowo -wymiany), a tor ten prowadziłby na inny, to też musiałbyś ustąpić tramwajowi, który jedzie po tym torze. To identyczna sytuacja, jak z pojazdami przy zmianie pasa.
Ale to tylko takie gdybanie (jak pisał @silvox). Rozpatrujemy hipotetyczne sytuacje.
-
19-05-2015, 06:18 #97
-
20-05-2015, 10:49 #98Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.01.2013
- Postów
- 345
przecież pisałem że rozpoczynam pracę więc nie hipotetyczne
https://goo.gl/maps/9lyZS
stoję na prawym pasie a kolega robi kółko wokół pętli więc już jest w ruchu.
Zatem ja ruszając (pomimo że jestem po jego prawej stronie) ustępuję mu pierwszeństwa.
A zmierzałem do tego że z powyższej sytuacji wynika że tramwaj włącza się do ruchu nie tylko jak podaje art 17.
"pojazdem szynowym – na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli."
-
21-05-2015, 22:28 #99
-
21-05-2015, 22:44 #100Od dawna na forum
- Dołączył
- 02.01.2013
- Postów
- 345


Odpowiedź z cytatem



Bookmarks