Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
Temat: Pierwszeństwo
-
24-05-2015, 12:29 #1Nowy użytkownik
- Dołączył
- 10.05.2015
- Postów
- 3
Pierwszeństwo
Witam
Jak to jest z wyjazdem w takim przypadku
https://www.google.pl/maps/@52.89171...MQ!2e0!6m1!1e1
Np ja wyjeżdżam ze stacji skręcam w lewo to w takich sytuacjach jest zasada równorzędna? bo on wyjeżdźa z drogi gruntowej a ja z obiektu przydrożnego i to i to nie tworzy skrzyżowania więc jak to jestOstatnio edytowane przez Samsung ; 24-05-2015 o 12:35
-
27-05-2015, 16:04 #2
Obaj jesteście na pozycji równorzędnej, więc obowiązuje art. 25.
1.Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
3.Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem.


Odpowiedź z cytatem

Bookmarks