Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    10.05.2015
    Postów
    3

    Pierwszeństwo



    Witam

    Jak to jest z wyjazdem w takim przypadku

    https://www.google.pl/maps/@52.89171...MQ!2e0!6m1!1e1

    Np ja wyjeżdżam ze stacji skręcam w lewo to w takich sytuacjach jest zasada równorzędna? bo on wyjeżdźa z drogi gruntowej a ja z obiektu przydrożnego i to i to nie tworzy skrzyżowania więc jak to jest
    Ostatnio edytowane przez Samsung ; 24-05-2015 o 12:35

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Obaj jesteście na pozycji równorzędnej, więc obowiązuje art. 25.
    1.Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
    3.Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •