Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
Temat: Zawracanie
Widok drzewa
-
30-01-2016, 21:14 #20
Pierwszeństwo przejazdu ustala się przed wjazdem na skrzyżowanie, a nie na nim. Zatem, gdy pojazd wjechał na nie i nie wymusił na nikim PP, to następni zbliżający się/wjeżdżający na to skrzyżowanie muszą wstrzymać się, zanim będą mieli pewność kontynuowania jazdy przez i za skrzyżowaniem.
Zawracanie to nie są dwa skręty w lewo/prawo. Jest to jeden manewr. Chociaż czasami tak to wygląda.
Ksu podał przykład zawracania na wąskiej jezdni, kiedy to jadący podporządkowaną utrudnia wykonanie takiego manewru i siłą rzeczy należy go przepuścić. Sprawą kontrowersyjną jest też egzekwowanie swojego PP podczas zawracania na skrzyżowaniu, gdzie dwie jezdnie drogi z PP rozdziela szeroki pas zieleni. Zawracając w taki miejscu, niejako wykonujemy dwa skręty w lewo i w tym wypadku zbliżający się drogą podporządkowaną nie jest w stanie ocenić czy wjeżdżaliśmy na skrzyżowanie drogą z PP z prawej strony, czy podporządkowaną z przeciwnego kierunku i skręcamy w lewo. Z doświadczenia wiem, że lepiej nie wykorzystywać przysługującego nam prawa do pierwszeństwa i ustąpić go.






Odpowiedź z cytatem

Bookmarks