Witam, mam szybkie (i pewnie dla Was łatwe pytanie).

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pytanie skrzyzowanie.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	9.2 KB
ID:	408

I auto zielone ma zielone światło i auto czerwone ma zielone światło. Nikt nie ma zielonego bezkolizyjnego. Czy auto czerwone ma prawo po skręcie wjechać na lewy pas (nr 2 na obrazku) czy powinien się trzymać pasa prawego jeśli widzi, że auto zielone też tam wjeżdża i chce zająć lewy pas? Jest to w jakiś sposób uregulowane czy bardziej na zasadzie uprzejmości kierowców? Przy ewentualnej kolizji obu aut na pasie nr 2 po skręcie, czy jest to wina?

Z góry wielkie dzięki za pomoc