Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Dziwny znak

Hybrid View

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    01.09.2015
    Postów
    14

    Dziwny znak



    W paru miejscach w Poznaniu aby usprawnić ruch postawiono przed skrzyżowaniami takie biało-czarne znaki
    https://www.google.pl/maps/@52.40482...7i13312!8i6656
    jakby modyfikacja znaku F10 i F15. Czy jest to oficjalny znak? Bo nie mogę nigdzie znaleźć jego nazwy.

    A druga sprawa to to, że znaki te niewątpliwie usprawniają ruch i rozładowują korki ale jednocześnie (o ile dobrze myślę) wymuszają na kierowcach łamanie przepisów. W podanym przypadku na ul. Marcelińskiej jest na jezdni podwójna ciągła (na street view nie widać ale w realu jest), a pas jest na tyle wąski, że samochody ustawiające się do skrętu w lewo muszą stać poza linią. Czy ten biały znak znosi zakaz przecinania ciągłej? Rozumiem, że drogowcy normalnego lewoskrętu nie mogą tam zrobić właśnie ze względu na za wąski pas i stąd te kombinacje.

    I ostatnia sprawa, czy samochody stojące przy prawej krawędzi mogą legalnie wyprzedzać te stojące na środku i czekające na "lewoskręcie" mimo niewyznaczenia oznakowania poziomego? Chodzi mi o sytuację jeszcze na prostej drodze gdzie skręcający w lewo nie mają jeszcze nawet kierunków włączonych.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    01.09.2015
    Postów
    14


    A tu drugi przykład takiego znaku w Poznaniu. Tu akurat jest szeroko, pytanie dlaczego nie wyznaczono normalnych pasów poziomych? https://www.google.pl/maps/@52.40683...7i13312!8i6656

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał badger Zobacz post
    Czy jest to oficjalny znak?
    Nie..
    Cytat Napisał badger Zobacz post
    Czy ten biały znak znosi zakaz przecinania ciągłej?
    Nie..
    Cytat Napisał badger Zobacz post
    czy samochody stojące przy prawej krawędzi mogą legalnie wyprzedzać
    No co ty ?? Pojazdy muszą się poruszać aby mówić o wyprzedzaniu..
    Cytat Napisał badger Zobacz post
    gdzie skręcający w lewo nie mają jeszcze nawet kierunków włączonych.
    Nie, nie wolno wtedy z prawej strony wyprzedzać..
    Cytat Napisał badger Zobacz post
    dlaczego nie wyznaczono normalnych pasów poziomych?
    Czyżby koszt farby był większy ??
    Poslij maila do zarządu dróg albo do lokalnej gazety.. Zobaczymy wtedy co sie będzie działo..

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •