Daamian napisał:
ok, co powiecie na to?
Ewidentny błąd. Nie pierwszy i nie jedyny, i pewnie nie ostatni.
arnica napisała:
Powiem, że kiedyś ta odpowiedź była prawidłowa, ale już nie jest.
Kiedy? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć. Na drodze wojewódzkiej zawsze był dopuszczalny nacisk osi do 8 t, chyba że na znaku drogi wojewódzkiej była obramówka w formie tzw. szachownicy. Wtedy był zwiększony dopuszczalny nacisk osi do 10 t.