Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
    Nowy użytkownik
    Mieszka w
    Wałbrzych

Jak odzyskać prawo jazdy?

Witam! Któregoś dnia zatrzymała mnie drogówka. Suszarka wykazała przekroczenie predkosci o 29km/h i dodatkowo wzieli mnie pod alkomat. Ku mojemu zdziwieniu pierwszy wynik to 0,14mg/l a drugie badanie to 0,11.Zjadłem troche czekoladek z adwokatem i taka wpadka Zatrzymali mi prawo jazdy i czekałem do sprawy. Na sprawie dostałem grzywne i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy. Chciałbym sie zapytać Was w jaki sposób po okresie 6 miesięcy odzyskam prawko? Poleconym musialbym iść do starostwa czy na komende po odbiór? Jeśli ktoś wie prosze o info. Z góry dzięki!

Od dawna na forum
    Mieszka w
    okolice Grudziądza

starostwa powiatowego i trzeba bylo isc na krew

Nowy użytkownik
    Mieszka w
    Wałbrzych

Byłem wkurwiony, a dwa że zdygałem sie że jeszcze więcej by mi wyszło

Od dawna na forum
    Mieszka w
    okolice Grudziądza

jeśli były to adwokaty to nie wyjdzie nic więcej, ale to musialy byc adwokaty

Użytkownik

Pobranie krwi by nic nie pomogło. Tendencja spadkowa 0,14 ; 0,11 mg, więc krew z uwagi na upływ czasu wyszłaby w tych granicach lub mniej. Wynik 0,14 jest jednak wynikiem najbliższym czasowo momentu kierowania i pewnie nadal on byłby najistotniejszy dla sądu. Prawdę mówiąc przekraczając prędkość o 29 będąc po "czekoladkach" to chyba mozna powiedzieć że wpadłeś na własne życzenie.

Nowy użytkownik
    Mieszka w
    Wałbrzych

Niestety to fakt. Tymbardziej, że psiak powiedział, że gdybym jechał 50km/h w zabudowanym to nawet by mnie nie zatrzymał Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, byle do kwietnia

Nowy użytkownik

jesli zjadł czekoladke z adwokatem to tego ni wykryje we krwi :/ za mała dawka czekoladek chyba ze by ich zjadł 2 kilo ;]

Od dawna na forum
    Mieszka w
    Będzin.Czeladź,Sosnowiec

1) Jeżeli prawo jazdy zostało zabrane przez sąd na krócej niż rok, jest oddawane kierowcy bez konieczności zdawania dodatkowego egzaminu oraz przeprowadzania badań lekarskich.
    Zdarzają się jednak wyjątki (sąd może w uzasadnionych przypadkach nakazać sprawdzenie stanu zdrowia kierowcy).

2) Prawo jazdy zabrane wyrokiem sądu na dłużej niż rok albo utracone z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów karnych odzyskuje się po zaliczeniu egzaminu na takich samych warunkach, jakim podlegają kierowcy ubiegający się o prawo jazdy po raz pierwszy.

3) W przypadku utraty prawa jazdy kilku kategorii, aby odzyskać wszystkie posiadane uprzednio uprawnienia, trzeba zaliczać egzaminy kolejno na wszystkie kategorie, które chcemy odzyskać.

4) W przypadku utraty prawa jazdy na dłużej niż rok trzeba nie tylko zaliczyć egzamin na zasadach, jakie dotyczą młodych kandydatów na kierowców, ale również przedłożyć standardowe zaświadczenia lekarskie.

5) Niewskazane jest składanie wniosku w urzędzie o wydanie wtórnika prawa jazdy, np. pod pretekstem zgubienia dokumentu, gdy zostało zatrzymane przez policję. Przekonał się o tym były wojewoda mazowiecki Wojciech Dąbrowski, który będzie odpowiadał karnie za to, że złożył wniosek o wtórnik, choć stracił prawo jazdy, bo przekroczył dopuszczalny limit punktów karnych.
    Zanim pójdziesz na egzamin, w dowolnej szkole nauki jazdy wykup kilka lekcji, nawet jeśli jesteś sprawnym kierowcą.
    Aby zdać ten egzamin, nie wystarczy jeździć samochodem - przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak ten egzamin wygląda i jakie są wymagania.
    Nie zaszkodzi też przypomnienie sobie przepisów i potrenowanie testów teoretycznych. Warto, bo oczekiwanie na poprawkę przedłuża czas, kiedy jeździmy autobusem.
    Możesz zmniejszyć liczbę punktów karnych, które masz na koncie o 6. Masz do tego prawo raz na pół roku, jeśli jeszcze nie uzbierałeś 24 punktów i tylko w sytuacji, gdy prawo jazdy masz dłużej niż rok.
    Aby skreślić 6 punktów ze swojego konta, trzeba wziąć udział w krótkim szkoleniu przeprowadzanym przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. Za kurs trzeba zapłacić. W jego ramach kierowcy informowani są m.in., że popełnianie wykroczeń drogowych jest niebezpieczne.
    Pozdrawiam
    Spokojny instruktor z Zagłębia

Od dawna na forum
    Mieszka w
    Wrocław

Cytat Napisał Włodek
    Możesz zmniejszyć liczbę punktów karnych, które masz na koncie o 6. Masz do tego prawo raz na pół roku, jeśli jeszcze nie uzbierałeś 24 punktów i tylko w sytuacji, gdy prawo jazdy masz dłużej niż rok.
    Aby skreślić 6 punktów ze swojego konta, trzeba wziąć udział w krótkim szkoleniu przeprowadzanym przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. Za kurs trzeba zapłacić. W jego ramach kierowcy informowani są m.in., że popełnianie wykroczeń drogowych jest niebezpieczne.
    http://www.naukajazdy.pl/nauka_jazdy...kty_karne.html

Nowy użytkownik
    Mieszka w
    Wałbrzych

Witam ponownie. Ja chciałbym sie jeszcze zapytać: 3 kwietnia b.r mija termin 6 miesięcy, czyli termin na które zostało mi zabrane prawo jazdy. Czy idąc do starostwa otrzymam je od razu czy trzeba będzie czekać jakiś czas? I czy prawo jazdy odbiore od razu pierwszego dnia po upłynięciu tych 6 miesięcy?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 1

Bookmarks

Uprawnienia