Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106
Temat: Jazda na luzie
-
15-03-2009, 19:25 #1Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.03.2009
- Postów
- 10
Jazda na luzie
Panowie Instruktorzy - znawcy Prawa o Ruchu drogowym.Jako że jesteście chyba najlepiej znającymi PoRD pozwolę sobie zadać nietypowe pytanie. Właśnie zasłyszałem - choć w to nie wierzę- że kodeks drogowy zakazuje jazdy na luzie. Tzn nie można jeździć w ten sposób, że rozpędzamy auto, wrzucamy na luz i niech się toczy swobodnie. Podobno gdzieś na kursach na prawo jazdy uczulali na to, a jakiś egzaminator z tego powodu oblał egzaminowanego. Czy coś Wam o tym wiadomo? Przeleciałem Prawo o Ruchu Drogowym, ale nic takiego nie znalazłem.
-
15-03-2009, 19:43 #2Od dawna na forum
- Dołączył
- 18.05.2008
- Mieszka w
- Program do czegośtama
- Postów
- 573
Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
Biologiczny System Odpowiadania na forumie.
Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.
-
15-03-2009, 20:13 #3Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.03.2009
- Postów
- 10
Ale mnie nie chodzi o to czy jazda jest debilna czy też nie.Nie sądzę żeby debilne było dojeżdżanie do skrzyżowania na luzie. Egzaminator zaś powinien oceniać jazdę pod kątem przepisów ruchu drogowego.Czy zatem technika jazdy jest zawarta w jakichś konkretnych przepisach? Jakoś panowanie nad pojazdem też mi w tym przypadku nie pasuje.
-
15-03-2009, 20:38 #4Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.01.2009
- Mieszka w
- Koszalin
- Postów
- 244
-
15-03-2009, 20:48 #5Nowy użytkownik
- Dołączył
- 15.03.2009
- Postów
- 10
Zadałem jasne moim zdaniem pytanie. Nie oczekuję więc dyskusji tylko konkretnej odpowiedzi popartej odpowiednim artykułem - jeżeli takowy istnieje. A książkę obsługi samochodów możesz polecić swoim kursantom. Ja mam prawo jazdy od 28 lat i przez 20 lat pracowałem jako kierowca, więc obsługa samochodów jest mi znana.
-
15-03-2009, 21:01 #6Użytkownik
- Dołączył
- 20.05.2008
- Mieszka w
- małopolska
- Postów
- 50
-
15-03-2009, 22:04 #7
-
15-03-2009, 22:39 #8Nowy użytkownik
- Dołączył
- 30.06.2007
- Postów
- 33
Samochody przez te niespełna 30lat się troche zmieniły. A technika jazdy polegająca na dojeżdżaniu na luzie do skrzyżowania nie sprawdza się...
Napisał mimi31
Zachęcam do przeczytania artykułu:
http://www.technikajazdy.info/techniczne/eco-driving/
-
15-03-2009, 23:29 #9Od dawna na forum
- Dołączył
- 18.05.2008
- Mieszka w
- Program do czegośtama
- Postów
- 573
Czy zatem założenie lewej nogi na kierownicę, prawej ręki na sprzęgło i siad okrakiem na drążku zmiany biegów mają zostać zaakceptowane przez egzaminatora, gdyż PoRD nie określa techniki kierowania?
Napisał mimi31
Proponowany przez ciebie styl jazdy jest nie tylko nieekonomiczny (co już Ci inni napisali), ale także niebezpieczny (auto na luzie nie reaguje na pedał przyśpieszacza i nie pozwala na reagowanie na różne zaistniałe sytuacje). I podejrzewam, że te elementy były przyczyną oceny negatywnej.
Chciałeś wyjaśnienia, więc je daję. Jeżeli uważasz, że egzaminator oblał niesłusznie, złóż odwołanie. Wtedy oceni to komisja. Niestety, a może i stety, w ruchu drogowym nie ma ścisłych algorytmów na każdą okoliczność i sporo zależy od interpretacji.
Takie jest moje wyjaśnienie.Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
Biologiczny System Odpowiadania na forumie.
Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.
-
15-03-2009, 23:32 #10Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.01.2009
- Mieszka w
- Koszalin
- Postów
- 244
luzik
Dla mnie to ty nie jestes kierowcą tylko zwykłym ignorantem (tylko prosci ludzie uwazaja ze instrukcji to oni nie musza czytac) mam prawo jazdy sporo dłuzej od ciebie i instrukcje czytam, bo w tamtych czasach nie było nawet ABS nie mówiac juz o TCS REF AFU CDS ESP a takze hydraulicznych sprzegieł i katalizatorów. Gdybys przeczytał dokładnie chociaż jedną aktualną instrukcję nie zadawalbys takich pytań. Tak więc panie cman to wynika z instrukcji a nie z przepisów i dlatego jest wymagane na egzaminie i mozna przez to nie zdac.
Napisał mimi31
NIE MA KONIA A JEDZIE...


Odpowiedź z cytatem


Bookmarks