Pokaż wyniki od 21 do 30 z 106
Temat: Jazda na luzie
-
17-03-2009, 15:11 #21Nowy użytkownik
- Dołączył
- 27.02.2009
- Postów
- 8
Nie mam wpływu na twoje rozumienie tekstu pisanego. Idąc z pomocą jednak dodam, iż była to odpowiedź na twoją odpowiedź na 3 plusy hamowania silnikiem wymienione w pierwszym mym poście w tym temacie. Dalej czekam na znak co faktycznie pokazują te wskaźniki i czy jest różnica w drodze zatrzymania. Pozdrawiam.
-
17-03-2009, 15:22 #22Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
W trójce (1.8l) wskaźnik pokazuje 0 l podczas hamowania silnikiem, jeżeli obroty są powyżej 1800, poniżej pokazuje najczęściej między 3-5 l. Podczas jazdy na luzie do 2 l (w zależności od prędkości).
W piątce (4.0l) wskaźnik pokazuje 0 l podczas hamowania silnikiem, jeżeli obroty są powyżej 1500, poniżej pokazuje najczęściej między 2-6 l. Podczas jazdy na luzie do 3 l (w zależności od prędkości).
Droga zatrzymania jest różna w zależności od tego jak hamuję silnikiem/biegami, zawsze krótsza od toczenia się na luzie.
Mam nadzieję, że dostałeś już wyczerpujące odpowiedzi? No i, co dalej?
-
17-03-2009, 23:10 #23Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.01.2009
- Mieszka w
- Koszalin
- Postów
- 244
-
17-03-2009, 23:17 #24Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
-
17-03-2009, 23:35 #25Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.01.2009
- Mieszka w
- Koszalin
- Postów
- 244
-
18-03-2009, 10:52 #26Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
Re: luzik
No tutaj:
Nie wiem jak można inaczej zrozumieć zdanie: jak najbardziej TAK.
Napisał analityk
A skoro moje miałoby być niezbyt precyzyjne to wyjaśniam:
...jechałem na podwyższeniu do 70 km/h właśnie tyle na piątym biegu, następnie dojeżdżając do świateł puściłem gaz i wytracałem prędkość aż do zatrzymania.
Czyli, jechałem 70 km/h, puściłem gaz i na piątym biegu jechałem zatem 60 km/h, 50 km/h, 40 km/h, 30 km/h, wcisnąłem sprzęgło żeby silnik nie zgasł, 20 km/h, 10 km/h, zatrzymałem się.
Nie wiem, czy coś tu jeszcze jest niejasne?
-
18-03-2009, 14:16 #27Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.01.2009
- Mieszka w
- Koszalin
- Postów
- 244
-
18-03-2009, 14:54 #28Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268
Tak, rozumiem, a skoro udało nam się już porozumieć, to ponowię pytanie. Tylko tym razem zmodyfikowane, że nie pojawiły się kolejne problemy, nie mające nic wspólnego z istotą sprawy.
Czy jest zatem jakakolwiek różnica pomiędzy toczeniem się w celu zatrzymania z prędkością 40 km/h na piątym biegu, a toczeniem się w celu zatrzymania z prędkością 40 km/h na luzie?
-
18-03-2009, 19:56 #29Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.01.2009
- Mieszka w
- Koszalin
- Postów
- 244
-
18-03-2009, 21:07 #30Od dawna na forum
- Dołączył
- 06.12.2006
- Postów
- 1,268


Odpowiedź z cytatem

Bookmarks