Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
Widok drzewa
-
23-11-2010, 20:47 #1
Jak sie zachować w takiej sytuacji???
Witam Wszystkich.Nie wiem jak można wstawić rysunek więc spóbuje opisać sytuację.
Chodzi o manewr zawracania na skrzyżowaniu skanalizowanym z sygnalizacją świetlną (sygnalizator S-1 ).
Wyświetlany jest sygał zielony,wiec wjeżdzam za sygnalizator i ustawiam sie w poprzek pasa zieleni tak by nie blokować pojazdów jadących za mna na lewoskręt.Przpuszczam oczywiscie pojazdy jadące z przeciwka na wprost.W końcu zmienia sie światło i z przeciwka pojazdy sie zatrzymują,więc chcę opuscić skrzyżowanie.W tym momencie na drodze porzecznej wyswietlany jest już sygnał zielony i ruszaja pojazdy min.na prawoskręt.
Moje pytanie brzmi:
Kto ma pierwszeństwo przejazdu?Pojzad zawracający ktory wjechał podczas nadawania sygnału zielonego i opuszczający skrzyżowanie,czy pojazd ruszający z drogi poprzecznej mający już zielone siatło?
Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat,bo już rózne opinnie slyszałem.
Mam nadzieje ze w miare jasno opisałem sytuacjie.
Dziękuję.






Odpowiedź z cytatem

Bookmarks