Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Co ma zacytowany przez Ciebie przepis z rzekomym zakazem wyprzedzania w obrębie jednego pasa ruchu?
    Zacytowałeś przepis na podstawie którego częściowo stworzono art.16 w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym z którego wynika pozycja pojazdu na drodze. Tyle i tylko tyle.
    Pójdźmy dalej tokiem Twojego myślenia. Wyobraź sobie taką sytuację:
    jeden rowerzysta będzie jechał swoim zajętym 3 czy nawet 4 metrowym pasam ruchu, to inny szybciej jadący z tyłu rowerzysta nie będzie mógł wyprzedzić w obrębie 4 metrowego pasa którym jadą rowerzyści, a będzie musiał zmienić pas ruchu. Czyż to nie chory tok myślenia? Takie sytuacje byłyby wręcz zagrażające bezpieczeństwu ruchu.

    silvox napisał:
    Moje zdanie - winny jest kierujący samochodem..
    Może źle trochę napisałem o wyprzedzaniu przez rowerzystę, ale zamysł mój był taki, że obojetne z której strony to winny jest zawsze wyjeżdżający z podporządkowanej czy też włączający się do ruchu..
    Rozumiem.

  2. #22
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    bezpośrednio przed wyprzedzaniem odbije w lewo bez sygnalizowania, bo nie ma takiego wymogu.
    no na trzeciego to nie można wyprzedzać.
    Podobnie jest przed przejściem dla pieszych gdzie prędkość dozwolona na drodze będzie ok 70, to wówczas muszę zwolnić i paradoksalnie do takiej prędkości by czasem nie wyprzedzić roweru na przejściu.

  3. #23
    Od dawna na forum
    Dołączył
    08.01.2010
    Mieszka w
    Tarnów
    Postów
    478


    ARTYKUŁ11
    Wyprzedzanie i jazda w rzędzie

    5. a) Na jezdniach mających co najmniej dwa pasy ruchu przeznaczone do ruchu w kierunku jego jazdy kierujący, w razie potrzeby podjęcia nowego manewru wyprzedzania natychmiast lub wkrótce po zajęciu pozycji określonej w artykule 10 ustępie 3 niniejszej konwencji, może - dla wykonania tego manewru i pod warunkiem upewnienia się, że to nie narazi na większe utrudnienie kierujących szybszymi pojazdami jadącymi za nim - pozostać na pasie ruchu zajętym przez niego podczas pierwszego wyprzedzania.
    b) (11) Jednakże Umawiające się Strony lub ich organy terenowe mogą nie stosować postanowień niniejszego ustępu do kierujących rowerami, motorowerami, motocyklami i pojazdami, które nie są pojazdami samochodowymi w rozumieniu niniejszej konwencji, a także do kierujących pojazdami samochodowymi, których największy dopuszczalny ciężar przekracza 3500 kg (7700 funtów) lub których największa szybkość konstrukcyjna nie przekracza 40 km (25 mil) na godzinę.
    No to chyba widać że to co poprzednio zacytowałem i omówiłem ma znaczenie inne niż Ty sugerujesz.

    Gościu odpowiedz: U NAS - w oparciu o jakie przepisy rozstrzygniesz gdy dojdzie do kolizji w ramach wyprzedzania na jednym wyznaczonym pasie ruchu.

    Tę niewygodną dla Ciebie kwestię poruszyłem w poprzednim wpisie, a Ty ja pod dywan zamiatasz !!

    Jeszcze jedna sprawa.
    Koleś tok myślenia ??
    Piszesz tak:
    Pójdźmy dalej tokiem Twojego myślenia. Wyobraź sobie taką sytuację:
    jeden rowerzysta będzie jechał swoim zajętym 3 czy nawet 4 metrowym pasam ruchu, to inny szybciej jadący z tyłu rowerzysta nie będzie mógł wyprzedzić w obrębie 4 metrowego pasa którym jadą rowerzyści, a będzie musiał zmienić pas ruchu. Czyż to nie chory tok myślenia? Takie sytuacje byłyby wręcz zagrażające bezpieczeństwu ruchu.
    Jakbyś Ty posiadał mój tok myślenia to do żadnych przepychanek by nie dochodziło.
    Ale ten twój tok to tylko tok stąd nie możemy się dogadać.

    Koleś to że z naszych przepisów wychodzą rzeczy irracjonalne to nie świadczy o moim toku myslenia a o twoim toku myślenia - że z przepisów pisanych przez tokarza musi wynikać logiczne uregulowanie.
    Czytaj tekst i szukaj zawartej w nim treści, a nie wymyślaj treść do przepisu w którym tej wymyślonej treści nie ma a tylko tobie się zdaje że jest bo to jest Twój tok myślenia.

  4. #24
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał viko Zobacz post
    wówczas muszę zwolnić i paradoksalnie do takiej prędkości by czasem nie wyprzedzić roweru na przejściu.
    Paradoksalnie możesz wyprzedzić rower przed PdP lub na nim, ale kosztuje to 200 i 10 pkt.. A jesli chcesz postępować w/g zasad - powinieneś zwolnić..

  5. #25
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    kopan napisał:
    Jakbyś Ty posiadał mój tok myślenia to do żadnych przepychanek by nie dochodziło.
    To jest oczywiste i nie wiem dlaczego o tym piszesz. Mój tok myślenia jest zupełnie inny niż Twój i stąd różnica zdań.
    kopan napisał:
    Ale ten twój tok to tylko tok stąd nie możemy się dogadać.
    My nie możemy się dogadać. A wiesz dlaczego? Zwróć uwagę, że nie wielu użytkowników forum podejmuje z Tobą dyskusję. Przeważnie dyskutujesz ze mną. Stąd też nie możesz ze mną się właśnie dogadać. A jeśli już ktoś zaczyna dyskutować z Tobą, to przeważnie ma i tak inne zdanie niż Ty i po niedługim czasie kapituluje widząc, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Ja też tak często robię. Na pewno zauważyłeś. Niestety tym razem też tak pewnie będzie.
    Kopan wiesz dużo, ale zawsze wiesz inaczej niż wszyscy.

    Następna sprawa. Powiedz mi co zacytowany przez Ciebie art.11 Konwencji Wiedeńskiej wnosi do tematu? Znowu zacytowany przez Ciebie przepis nie mówi nic o rzekomym zakazie wyprzedzania w obrębie jednego pasa ruchu.
    Zaczynam odnosić wrażenie, że to Ty nie rozumiesz treści czytanego tekstu danego przepisu. I teraz ja znowu mam pisać co wynika z tego przepisu? A wynika z niego zupełnie co innego niż to co Ty chcesz zasugerować. Jeśli jednak zechcesz bym wyjaśnił Ci znaczenie tego przepisu, to oczywiście zrobię to. Zwróć uwagę, że coraz bardziej odbiegamy od tematu, bo Ty ciągle dodajesz jakiś nowy wątek.
    kopan napisał:
    Tę niewygodną dla Ciebie kwestię poruszyłem w poprzednim wpisie, a Ty ja pod dywan zamiatasz !!
    Nie unikam odpowiedzi tylko nie chcę tworzyć nowego spornego wątku skoro poprzedni nie został rozwiązany.
    kopan napisał:
    Gościu odpowiedz: U NAS - w oparciu o jakie przepisy rozstrzygniesz gdy dojdzie do kolizji w ramach wyprzedzania na jednym wyznaczonym pasie ruchu.
    A to wszystko zależy od tego w jakich okolicznościach, w jakiej sytuacji, w jakich warunkach dojdzie do wypadku i jaki manewr chciał wykonać rowerzysta, lub nie wykonywał żadnego manewru. Potrzebowałbym tutaj więcej szczegółów. Rozstrzygnę to w oparciu o takie przepisy jakie mam do dyspozycji, a mianowicie m.in: Art.3 KD, art.16 KD, art.22 KD, art.24 KD, art.33 KD. Pomijam tu przepisy Kodeksu Wykroczeń lub przepisy Kodeksu Karnego. Nie żądaj ode mnie zbyt wiele, gdyż często na miejscu wypadku policja nie jest w stanie rozstrzygnąć kto zawinił i sprawa trafia w ręce odpowiednich organów, prokuratura, sąd, powoływanie biegłych, świadków itd.
    Ostatnio edytowane przez ksu ; 06-09-2013 o 10:37

  6. #26
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    viko napisał:
    Podobnie jest przed przejściem dla pieszych gdzie prędkość dozwolona na drodze będzie ok 70, to wówczas muszę zwolnić i paradoksalnie do takiej prędkości by czasem nie wyprzedzić roweru na przejściu.
    Paradoksalnie takie zachowanie jest czasem bardziej niebezpieczne, czyli hamowanie (często gwałtowne), by nie doszło do wyprzedzania, niż gdybyśmy wyprzedzili rowerzystę, zwłaszcza wtedy kiedy widzimy, że nie ma pieszych w rejonie przejścia, ani na przejściu. Ale zgodnie z przepisami oczywiście nie możemy wyprzedzić, z pewnymi nielicznymi wyjątkami, kiedy takie wyprzedzenie nie będzie wykroczeniem.

  7. #27
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Wyprzedzając rower mamy przegląd sytuacji na drodze i w jej obrębie.. To nie TIR.. Niestety, ustawodawca nie poszedł tym tropem..

  8. #28
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    A ile egzaminów jest przerywanych za wyprzedzanie właśnie rowerzystów na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed.
    Czasem trzeba się wlec za rowerem, który toczy się z prędkością 5 km/h, żeby nie doszło do wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem lub na samym przejściu.

  9. #29
    Od dawna na forum
    Dołączył
    08.01.2010
    Mieszka w
    Tarnów
    Postów
    478


    Widzę że dalej szukasz zakazu wyprzedzaniu w ramach jednego pasa ruchu, opowiadanie o parasolu nic Cię nie nauczyło.

    Panie w art. 11. 5. a) Konw. W. mowa jest o pozostawaniu na zajętym pasie ruchu – ale w przypadku gdy dwa pasy ruchu prowadzą w tym samym kierunku, co stanowi potwierdzenie mojego twierdzenia że zgodnie z K.W. możesz zajmować pas ruchu gdy jest ich więcej niż jeden w jednym kierunku.

    Przy jednym pasie ruchu w tym samym kierunku zgodnie z K.W. nie ma zajmowania pasa ruchu.

    Panie u nas jest zajmowanie jednego jedynego pasa ruchu w jednym kierunku !!!!

    Panie w art. 11. 5. b) mówią że : Umawiające się Strony ….. mogą nie stosować postanowień niniejszego ustępu do kierujących rowerami, motorowerami, motocyklami …. Tylko muszą sobie określić sposób zachowania tych, kierujących rowerami, motorowerami, motocyklami ….
    Ponieważ u nas nie określono tego sposobu to jest jak jest (rower , motorower, motocykl ….. zajmują pas ruchu - przy więcej niż jednym pasie ruchu.
    Panie w każdym przypadku zajmują pas ruchu.
    Więc czytaj Pan ze zrozumieniem, bo kluczem jest słowo zajmowanie, Pan zaś szukasz zakazu wyprzedzania na jednym pasie ruchu, czyli uważasz Pan że jednak parasol otwarty da się … bo przepisu zakazującego brak.

    Pozdrawiam.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •