Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
Temat: Skrzyżowanie i skręt w lewo
-
09-03-2016, 10:51 #1Nowy użytkownik
- Dołączył
- 09.03.2016
- Postów
- 1
Skrzyżowanie i skręt w lewo
Witam, mam szybkie (i pewnie dla Was łatwe pytanie).
I auto zielone ma zielone światło i auto czerwone ma zielone światło. Nikt nie ma zielonego bezkolizyjnego. Czy auto czerwone ma prawo po skręcie wjechać na lewy pas (nr 2 na obrazku) czy powinien się trzymać pasa prawego jeśli widzi, że auto zielone też tam wjeżdża i chce zająć lewy pas? Jest to w jakiś sposób uregulowane czy bardziej na zasadzie uprzejmości kierowców? Przy ewentualnej kolizji obu aut na pasie nr 2 po skręcie, czy jest to wina?
Z góry wielkie dzięki za pomoc
-
09-03-2016, 15:20 #2Nowy użytkownik
- Dołączył
- 12.01.2013
- Postów
- 43
-
09-03-2016, 22:21 #3Od dawna na forum
- Dołączył
- 14.11.2010
- Mieszka w
- DZG
- Postów
- 732
-
11-03-2016, 09:21 #4
Każdy po skręcie może zająć dowolny pas ruchu i rodzaj linii nie ma znaczenia.. Pierwszeństwo ustalone jest przez przepisy, zielony czeka aż czerwony zajmie pas. Czerwony na prawy, zielony na lewy to jedynie kultura i poszanowanie miejsca na jezdni..
Wszystko na temat ..
https://www.youtube.com/watch?v=hIPtxIlgbXYOstatnio edytowane przez silvox ; 11-03-2016 o 11:42


Odpowiedź z cytatem


Bookmarks