Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Jednolite pytania egzaminacyjne we wszystkich WORD


07 Lip. 2014

W terminie 1-6 lipca 2014 r. PWPW SA przeprowadziło wdrożenie skonsolidowanej bazy pytań egzaminacyjnych we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego oraz ich oddziałach (w sumie blisko 70 lokalizacji). Ujednolicony zbiór będzie liczyć około 2400 pytań. W tej liczbie około 1300 pytań dotyczyć będzie kategorii B. System teleinformatyczny do obsługi egzaminów teoretycznych w WORDach jest jednolity od 4 lutego 2014 roku.

Ujednolicona baza będzie składać się z pytań dotychczas dostępnych na egzaminie państwowym na prawo jazdy według struktury, która została zaakceptowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Połowa pytań pochodzić będzie z zasobów Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a połowa z bazy Instytutu Transportu Samochodowego.

 

- Dzięki tej operacji w całym kraju będzie obowiązywać jednolita baza pytań - wyjaśnia Tadeusz Wachowski dyrektor pionu produktów i usług identyfikacyjnych PWPW SA. - Poziom  trudności egzaminu nie będzie ani wyższy, ani niższy, bo to pytania, które już funkcjonowały na egzaminach począwszy od stycznia 2013 r.

 

 

Mikołaj Krupiński
Rzecznik prasowy ITS

Wymiana aut egzaminacyjnych we wrocławskim WORD
Pod koniec roku wrocławscy kursanci będą zdawać egzamin praktyczny na nowych samochodach. Dotychczasowe Renaulat Clio zastąpi Toyota Yaris. Samochody nie będą jednak własnością WORD’u ponieważ zarząd...
Bezpłatny dostęp do historii Twojego auta
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną e-usługę, która pozwoli przez internet sprawdzić informacje o samochodach oraz autokarach. Można już przed zakupem auta zweryfikować jego historię, a...
Zobacz także podobne wiadomości