Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Czy będzie kolejna opłata dla kierowców?


13 Mar. 2009

W ciągu najbliższych dwóch tygodni mają pojawić się szczegółowe propozycje dotyczące proekologicznego pakietu wspierającego popyt na nowe samochody.

 
 
 
Takie informacje wynikają z planów Ministerstwa Gospodarki, które opublikowano na stronie internetowej ministerstwa.

Jeśli rząd znajdzie pieniądze, będziemy 10. krajem UE, który będzie przyznawał dopłaty do zakupu nowych aut przy jednoczesnym zezłomowaniu starego samochodu. Ze wstępnych propozycji wynika, że mogliby na nie liczyć tylko kupujący auta emitujące mniej spalin, czyli raczej samochody małe i średnie. Branża motoryzacyjna spodziewa się, że dopłaty mogą wynieść około 1 tys. euro, podobnie jak w innych krajach UE.

Coraz bardziej prawdopodobne jest też, że akcyzę płaconą przy pierwszej rejestracji aut w Polsce zastąpi podatek, którego wysokość będzie zależała od emisji szkodliwych substancji zawartych w spalinach. Wstępne propozycje zakładają również wprowadzenie rocznej opłaty ekologicznej, pobieranej podczas przeglądu technicznego
Bezalkoholowe stacje paliw
Aby zmniejszyć liczbę wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych proponuje wprowadzenie zakazu sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach paliw.
Na majówkę w korku
Wyjazd na rozpoczynający się jutro weekend majowy znów będzie wielkim wyzwaniem dla kierowców. Przyda się więc cierpliwość, spryt i dokładna mapa z zaznaczonymi bocznymi drogami. Powód? Większość...
Zobacz także podobne wiadomości