Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Hałas w kabinie


07 Gru. 2009

Hałas w samochodzie może wynikać z wielu przyczyn, które warto ustalić bardzo dokładnie i nie powinno się zwlekać z naprawą. Często hałas w kabinie kierowcy przypisuje się nieprawidłowej pracy lub uszkodzeniom amortyzatorów.


 
 
 
 
 
 
 
Natomiast powstawanie niepożądanych dźwięków może być także związane z nieprawidłowym montażem elementów mocowań amortyzatorów.

Najczęstszą przyczyną hałasu jest zużycie i wybicie przegubów kulowych i elementów metalowo-gumowych. Może być ono wywołane zbyt długą eksploatacją bądź też uszkodzeniami mechanicznymi.

Przyczyną hałasu są również niewłaściwie przykręcone elementy mocowania amortyzatora, np.: niedostateczny moment dokręcenia tulei górnego mocowania lub pominięcie w montażu kapturków, które wyciszają syczenie zaworów tłumiących.

Problemy takie mogą wystąpić także w zawieszeniach z kolumnami MacPhersona, gdzie hałas jest często następstwem niedostatecznego momentu dokręcania nakrętki mocującej wkład w kolumnie lub pominięcia w montażu gumowego pierścienia, izolującego sprężynę od kołnierza kolumny.
 
Problemy z rozruchem
Kłopotom z rozruchem jest  winny osłabiony akumulator, który jest rozładowywany najczęściej przez niesprawne instalacje elektryczne i wpięte w nie urządzenia, jak na przykład prądożerne, złej jakości...
Niebezpieczne delikatne przymrozki
Niewielkie przymrozki mogą stanowić dla kierowców większe zagrożenie na drogach niż gdy jest pogoda zimowa z temperaturami  znacznie poniżej zera. Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność i dopasować...
Zobacz także podobne wiadomości