Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


ADR


09 Sie. 2012

ADR to europejska umowa dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych (ADR) sporządzona w Genewie 30 września 1957 r. opracowana i wydana przez Europejski Komitet Transportu Wewnętrznego, ratyfikowana przez Polskę w 1975r.

 Cel kursu ADR:
Kurs ma na celu przygotowanie kierowców zawodowych do bezpiecznego i profesjonalnego wykonywania przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych (ADR) w transporcie krajowym oraz międzynarodowym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 
Wymagania dla uczestników kursów ADR organizowanych w ABC-Szkolenia:
 
Kurs ADR początkowy - organizowany jest dla kierowców zawodowych, którzy po raz pierwszy ubiegają się o uprawnienia ADR do przewozu materiałów niebezpiecznych.
Kierowca przystępujący do kursu musi spełniać wymagania ustawy prawo o ruch drogowym i transporcie drogowym oraz mieć ukończone 21 lat.
 
Kurs ADR doskonalący - przeznaczony jest dla kierowców zawodowych chcących przedłużyć posiadane uprawnienia ADR o kolejne 5 lat.
Kierowca zawodowy zamierzający ukończyć kurs dokształcający doskonalący musi posiadać aktualne zaświadczenie ADR i może przystąpić do kursu w ostatnim roku ważności zaświadczenia ADR.
Cztery kółka na wakacjach
Sezon w pełni, zarówno w kalendarzu, jak i w prognozie pogody. Wyruszając samochodem w podróż, musimy być przygotowani, na to, że wszystko się może zdarzyć. Powinniśmy pamiętać o podstawowych kwestiach, nie...
Wyśpij się w domu!
Zasypianie za kierownicą, jest wynikiem zmęczenia – długotrwałe prowadzenie samochodu, brak przerw w podróży, wczorajsza impreza i … 586 wypadków, 117 osób nie żyje, a 877 zostało rannych . Pora dnia,...
Zobacz także podobne wiadomości