Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


AKCJA ZNICZ 2014


30 Paź. 2014

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja Znicz 2014. Obejmuje ona plan wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych w dniach od 31 października do 4 listopada. Dzień Wszystkich Świętych to jeden z najniebezpieczniejszych weekendów na polskich drogach. W zeszłym roku w ciągu dwóch dni doszło do 205 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 261 zostało rannych. 1 listopada wypada w sobotę- masowych wyjazdów z miast policja spodziewa się już w piątek po południu.Policjanci szczególną uwagę skupiają na drogach wojewódzkich, gdzie starają się ograniczać nieprawidłowe zachowania na drogach i upłynniać ruch. Sprawdzane będą:, przestrzeganie ograniczeń prędkości, czy zapięte są pasy bezpieczeństwa i czy stosowane są foteliki dla dzieci, trzeźwość, stan techniczny pojazdu, właściwe używanie świateł, a także czy piesi wieczorami noszą elementy odblaskowe poza obszarem zabudowanym.

Policja pilnować będzie szczególnie tych miejsc, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu, okolic cmentarzy iterenów przy kościołach. Większy nadzór czeka też dworce i komunikację zbiorową. Żeby uniknąć korków w drodze na cmentarz, warto w miarę możliwości skorzystać z komunikacji miejskiej. Autobusy w tych dniach będą kursowaćczęściej.

Jeśli wybierzemy samochód, pamiętajmy, że poruszanie się po drogach tym okresie wymaga szczególnej uwagi również z powodu często występujących opadów deszczu i mgły. Powinniśmy jechać wolniej, uważać na liście na drogach i nie podejmować ryzykownych manewrów.

Policja przypomina, żeby w dzień Wszystkich Świętych nie zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy, a także nie nosić dokumentów, kluczy i przedmiotów wartościowych w reklamówkach i dużych otwartych kieszeniach. Kieszonkowcy tylko czekają na taką okazję.

ŹRÓDŁO:

http://wroclaw.gazeta.pl/

 

RUSZA AKCJA “CIŚNIENIE POD KONTROLĄ”
W poniedziałek 27 października ruszyła 10 edycja ogólnopolskiej akcji Michelin “Ciśnienie pod kontrolą”. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ciśnienie oraz stan bieżnika opon na 50 stacjach Statoil...
NIK o bezpieczeństwie na drogach
Polskie drogi należą do najniebezpieczniejszych w Unii Europejskiej - informuje w najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. W wypadkach drogowych ginie 87 osób na milion mieszkańców, co daje Polsce...
Zobacz także podobne wiadomości