Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


RUSZA AKCJA “CIŚNIENIE POD KONTROLĄ”


27 Paź. 2014

W poniedziałek 27 października ruszyła 10 edycja ogólnopolskiej akcji Michelin “Ciśnienie pod kontrolą”. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ciśnienie oraz stan bieżnika opon na 50 stacjach Statoil we wszystkich województwach w Polsce. Akcja potrwa do 31 października i poprzedzi najbardziej niebezpieczny na drogach okres związany z dniem Wszystkich Świętych.

Z badań prowadzonych przez TNS Polska dla Michelin wynika, że 33% kierowców nie zna prawidłowego ciśnienia w oponach swojego samochodu, a 29% pamięta te dane tylko w przybliżeniu. Większość kierujących chcąc skontrolować opony, pyta o zalecane ciśnienie w serwisie opon. Tymczasem informacje o zalecanym ciśnieniu dla konkretnego auta można odnaleźć na naklejce umieszczonej na słupku drzwiowym od strony kierowcy lub na klapce wlewu paliwa, a także standardowo w instrukcji obsługi auta.-przypomina Tomasz Młodawski, ekspert Michelin.

Kierowcy, którzy w nadchodzącym tygodniu wezmą udział w akcji Michelin "Ciśnienie pod kontrolą" będą mogli bezpłatnie sprawdzić na stacjach Statoil zarówno poziom ciśnienia, jak i głębokość bieżnika, otrzymają też informacje na temat wpływu prawidłowego ciśnienia w oponach na bezpieczeństwo oraz ekonomię i ekologię jazdy.

Dlaczego należy regularnie kontrolować ciśnienie w oponach?

Badania dowodzą, że niewłaściwe ciśnienie w oponach wpływa na zmniejszenie przyczepności i wydłużenie drogi hamowania, skrócenie okresu użytkowania opony o jeden sezon, zwiększenie zużycia paliwa o ok. 0,3l na 100km.

Zbyt wysokie ciśnienie powoduje ograniczenie funkcji amortyzacyjnych, co przekłada się na mniejszy komfort jazdy i powoduje szybsze zużycie elementów zawieszenia samochodu.- mówi Filip Fischer z Oponeo.pl. Z kolei opona, która przez dłuższy czas jest ekspolatowana ze zbyt niskim ciśnieniem wskazuje większe zużycie bieżnika po obu zewnętrznych stronach czoła. Na ścianie bocznej możemy wtedy zauważyć charakterystyczny ciemniejszy pas.

Akcja Michelin “Ciśnienie pod kontrolą” organizowana jest po raz 10. Tegoroczna edycja odbędzie się 27-31 października 2014r. na 50 wybranych stacjach Statoil we wszystkich województwach. Eksperci Michelin będą czekać na kierowców w godzinach 11.00-20.00.
 

źródło:http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-rusza-akcja-cisnienie-pod-kontrola,nId,1541470

 

 

Czym jest Karta ratownicza?
Karta ratownicza, jest pozornie zwykłą kartką papieru, która wożona w samochodzie może uratować Ci życie. W jaki sposób? Karta przedstawia schemat naszego samochodu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb...
AKCJA ZNICZ 2014
W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja Znicz 2014. Obejmuje ona plan wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych w dniach od 31 października do 4 listopada. Dzień...
Zobacz także podobne wiadomości