Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Aplikacja UFG


06 Maj. 2015

Nieuwaga i słaba pamięć mogą drogo kosztować. Powstała jednak darmowa aplikacja, której zadaniem jest pomagać kierowcom mającym takie problemy. Pozwala ona uniknąć mandatu, a w razie stłuczki doradzi, co zrobić. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował bezpłatną aplikację "Na wypadek". Ten mobilny przewodnik asystuje kierowcy w stresującym momencie tuż po wypadku drogowym i pomaga zebrać niezbędne informacje - potrzebne przy likwidacji szkody u ubezpieczyciela. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na platformach Android oraz iOS.

Przypomnienie

Aplikacja może się okazać przydatna kierowcom mającym słabą pamięć. Wystarczy zeskanować kod QR na swoim dowodzie rejestracyjnym, by otrzymać z UFG informacje o posiadanych polisach, a w stosowanym czasie przypomnienie o dacie ich wygaśnięcia. Co ważne, informuje ona również o zbliżającym się terminie przeglądu technicznego. Jego brak może zaowocować mandatem w wysokości 50 zł i dopisaniem jednego punktu karnego.

W razie wypadku

Aplikacja „Na wypadek” najbardziej przydatna może jednak okazać się w razie udziału w zdarzeniu drogowym. Ten mobilny przewodnik asystuje kierowcy w stresującym momencie tuż po wypadku drogowym i pomaga zebrać niezbędne informacje potrzebne przy likwidacji szkody u ubezpieczyciela.

Dzięki aplikacji kierowca prowadzony jest krok po kroku przez listę niezbędnych czynności, które należy wykonać po wypadku drogowym, takich jak: dokumentowanie danych uczestników zdarzenia i okoliczności samej szkody; wykonanie zdjęć obrazujących uszkodzenia czy zebranie innych informacji niezbędnych do tzw. wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym.

Aplikacja podpowie również, czy niezbędne jest wezwanie policji, jak poprawnie wykonać zdjęcia uszkodzeń w pojazdach, jakie inne informacje, o których kierowcy często zapominają, należy też zebrać, np. typ drogi, czy ma pobocze, ograniczenia prędkości, ile osób podróżowało w drugim aucie, współrzędne geograficzne miejsca zdarzenia (GPS)

Ponadto dzięki zeskanowaniu kodów QR z dowodów rejestracyjnych uczestników zdarzenia automatycznie zebrane zostaną poprawne dane o ubezpieczeniu pojazdów uczestniczących w wypadku. Wszystkie zgromadzone informacje są zapisane w telefonie; można je też przesłać na dowolny adres mailowy. Powyższa dokumentacja bardzo pomaga w zgromadzeniu informacji niezbędnych do wspólnego oświadczenia o wypadku drogowym, jednak już sam druk należy wypełnić ręcznie i podpisać.

źródło: Wp.pl

Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?
Wielu zmotoryzowanych nie wyobraża sobie wyjazdu bez swojego zwierzęcia. Jednak zanim zabierzemy w podróż naszego ulubieńca, warto dowiedzieć się jak się do tego przygotować. Polski Kodeks drogowy nakazuje, aby...
Prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych
Staranie się o prawo jazdy należy rozpocząć od wizyty w wydziale komunikacji urzędu w miejscu zamieszkania, by uzyskać profil PKK – Profil Kandydata na Kierowcę. Należy złożyć: dokument tożsamości,...
Zobacz także podobne wiadomości