Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


W 2016 roku punkty karne sprawdzisz w sieci


13 Lip. 2015

Już w 2016 roku będzie możliwość internetowego sprawdzenia swoich punktów karnych. Takie rozwiązanie umożliwi modernizacji systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Nowe przepisy mają pozwolić na szersze wykorzystanie danych gromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) i Centralnej Ewidencji Kierowców.

Rząd pracuje nad nowelizacją Prawa o Ruchu Drogowym, która już od stycznia 2016 roku umożliwi kierowcom sprawdzenia swoich punktów karnych. Będzie również możliwość dokładnego sprawdzenia swoich wykroczeń. Na takie rozwiązanie zapewne czeka wielu kierowców, którzy zastanawiają się ile mają już na swoim koncie.

Na dzień dzisiejszy ilość punktów karnych możemy sprawdzić na komendzie policji, gdzie funkcjonariusz za okazaniem dowodu tożsamości udzieli nam stosownych informacji. W internecie pojawiły się strony, które rzekomo pozwalają sprawdzić stan naszych punktów, jednak powinniśmy z rozwagą podchodzić tego typu stron, gdyż żerują one na naszej nieświadomości.

Wprowadzane kolejno e-usługi mają na celu usprawnić przepływ informacji. Będą to:

  • Udostępnij dane pracodawcy - taka usługa pozwoli na weryfikację pracodawcom uprawnień zatrudnianych kierowców aby uniknąć sytuacji kiedy udostępniane są samochody służbowe kierowcom bez odpowiednich uprawnień.
  • Sprawdź szkołę jazdy - dzięki tej usłudze możliwe stanie się sprawdzenie jakości kształcenia szkół jazdy przez kursantów.
  • Mój Pojazd - da nam możliwość sprawdzenia informacji o swoich pojazdach.

W przyszłości ma zostać wprowadzona również usługa opłacenia mandatu online.

Źródło: superauto24

Kolejne zmiany. Redukcja punktów karnych raz na 5 lat
Od nowego roku szykują się kolejne zmiany w przepisach. Dotyczyć będą redukcji puntów karnych. Do tej pory kierowca, mógł raz na pół roku skorzystać z organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego...
Historia pojazdu w sieci
Od czerwcu 2014 roku mamy do dyspozycji nową, bezpłatną usługa internetowego dostępu do Centralnej Ewidencji Pojazdów o nazwie "Historia Pojazdu". Zweryfikować można dzięki niej rok produkcji samochodu, miejsce...
Zobacz także podobne wiadomości