Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Część teoretyczna ważna bezterminowo


08 Lip. 2015

Do niedawna ważność egzaminu teoretycznego sięgała 6 miesięcy. W tym czasie kursant miał możliwość przystąpienia do egzaminu praktycznego. Walka z czasem oraz odległe terminy wywoływały niepotrzebny stres. Wedle nowych przepisów ważność egzaminu teoretycznego jest bezterminowa.

Od 1 stycznia 2015 roku nie ma obowiązku uczestniczenia w zajęciach teoretycznych. Jednak zanim przystąpimy do zajęć praktyczny musimy opanować przepisy ruchu drogowego. Możemy samodzielnie przyswoić materiał lub skorzystać z zajęć prowadzonych poprzez szkoły nauki jazdy. W myśl przepisów osoba ubiegająca się o prawo jazdy może przystąpić do zajęć praktycznych po pozytywnym wyniku egzaminu z zakresy ruchu drogowego, przeprowadzonego przez WORD.

Ominięcie 30 godzinowego szkolenia, jest dla wielu kursantów kuszącym rozwiązaniem. Jednak nie wszyscy się z tym zgadzają, bowiem osoby prowadzące zajęcia mają wiedzę i doświadczenie, których brakuje przyszłym kierowcom.
 

Z takim dokumentem, możemy skierować się do dowolnej szkoły nauki jazdy w celu rozpoczęcia części praktycznej. Zaświadczenie jest ważne bezterminowa. Dotychczas widniał jedynie zapis o jego sześciomiesięcznym okresie ważności.

Art. 52.
1. Warunkiem przystąpienia do praktycznej części egzaminu państwowego jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej.


Dzięki zmianom może w dowolnym czasie przystąpić do kursu. Jest to ważne dla osób, które z jakichś powodów nie mogą przystąpić do części praktycznej oraz kosób, które zmuszone są przystąpić do egzaminu ponownie. Daje im to otwartą furtkę do praktycznej części egzaminu.

Dziecko w foteliku - nowe zasady przewożenia dzieci w aucie
15 maja 2015 roku weszła w życie nowa ustawa, która odnosi się do zasad przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Nowe przepisy ustawy o ruchu drogowym, dostosowują polskie prawo do wymogów panujących w...
Kolejne zmiany. Redukcja punktów karnych raz na 5 lat
Od nowego roku szykują się kolejne zmiany w przepisach. Dotyczyć będą redukcji puntów karnych. Do tej pory kierowca, mógł raz na pół roku skorzystać z organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego...
Zobacz także podobne wiadomości