Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Czy warto skorzystać z jazd doszkalających?


26 Wrz. 2014

Jeżeli nie czujesz się pewnie za kierownicą, a chcesz komfortowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, warto skorzystać z kilku dodatkowych lekcji z instruktorem.

 

Zdarza się, że po wyjeżdżeniu obowiązkowych 30 jazd, nie czujemy się pewnie za kierownicą i robimy sporo błędów. W takiej sytuacji warto skorzystać z dodatkowych jazd doszkalających, które pod czujnym okiem instruktora pozwolą nam przypomnieć sobie to, czego nauczyliśmy się podczas całego kursu prawa jazdy.

Jazdy doszkalające kierowane są również do osób, które z wielu względów przez dłuższy okres czasu nie siadały za kierownicą, jak również do osób, które chciałyby podnieść swoje kompetencje w prowadzeniu samochodów w trudnych warunkach atmosferycznych. Takie jazdy przeprowadzane są na naszych samochodach, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej poznać i wyczuć pojazd, którym na co dzień poruszamy się drogach.

Szkolenia umożliwiają nam również sprawdzenie własnych umiejętności w warunkach, które mogą zdarzyć się na drodze w najmniej oczekiwanym momencie. Dają nam również szansę przygotować się na gwałtowne hamowanie lub poślizg.

Jazda samochodem to duża przyjemność, jednak wiąże się z nią również odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale i za innych. Dlatego warto zwiększyć swoje umiejętności i poczuć się pewniej za kierownicą.

KJ

 

 

 

Jedź motocyklem bez prawka na kat. A!
Ustawa o kierujących pojazdami dopuści osoby posiadające prawo jazdy kat. B do jazdy na motocyklach o pojemności do 125 cm sześc. Inna zamiana zezwala m.in. na podejście do egzaminu bez wcześniejszego szkolenia z...
Jak radzić sobie ze stresem na egzaminie?
Stres powoduje, że wiele osób ma problem z zaprezentowaniem posiadanej wiedzy i umiejętności na części praktycznej egzaminu z prawa jazdy. Obecność egzaminatora nas rozprasza, a w chwilach stresu umysł często...
Zobacz także podobne wiadomości