Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Zaczynają sprawdzać GPS


04 Sie. 2009

Podczas normalnej kontroli drogowej policja zaczęła sprawdzać legalność oprogramowania GPS. W związku z akcja, gorzowska policja zabrała kilka GPS-ów z nielegalnym oprogramowaniem.

 
 
 
Policja zaczęła sprawdzać legalność oprogramowania GPS. Może się to zdarzyć podczas zwykłej kontroli drogowej. Na razie robi tak gorzowska policja. Zabrała już kilka nawigacji GPS z nielegalnym oprogramowaniem.

Policjanci z komendy miejskiej w Gorzowie nawiązali współpracę z firmami wytwarzającymi markowe oprogramowanie. Dzięki szkoleniom mają teraz możliwość zapoznawania się z nowymi produktami wchodzącymi na rynek. Wiedzą również w jaki sposób skutecznie ocenić legalność oprogramowania. Jak chwali się policja przeszkolonym funkcjonariuszom wystarczy chwila na ocenienie legalności oprogramowania. Nie potrzebowali wcale dokumentów ani faktur zakupu. Plotki o tym, że teraz trzeba będzie wozić dokumenty potwierdzające legalność mapy pojawiły się po zapowiedziach kontroli ogłoszonych przez łódzką policję.

Przyłapani z zainstalowanym nielegalnym oprogramowaniem tłumaczyli się niewiedzą. Wyjaśniali np., że kupili nowe urządzenie za 200-300 zł z zainstalowanym już oprogramowaniem.

Podobne kontrole zapowiedziała łódzka policja.

Jak tłumaczy policja kontrole mają przede wszystkim doprowadzić do wycofania się z rynku osób, zarabiających znaczne pieniądze na rozpowszechnianiu nielegalnych kopii oprogramowania. Osoby, które w taki sposób postępują, i uzyskując przy tym korzyść majątkową, odpowiadają za kradzież programu komputerowego. Grozi im za to od 3 m-cy do 5 lat więzienia. 
Pamiętaj sprawdź opony przed urlopem
Żeby bezpiecznie dojechać do celu, wyjeżdżając samochodem na wakacje, skontroluj ciśnienie w oponach.  Unikniesz  w ten sposób wypadku, a wakacje spędzisz w miłej atmosferze .
Użyj wyobraźni!
„Użyj wyobraźni” to przewodnie hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa i wzrost świadomości użytkowników dróg. Kampania policyjna rozpoczęła się w kwietniu...
Zobacz także podobne wiadomości