Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Przygotowanie auta na wiosnę


29 Mar. 2010

Ponieważ wiosna przyszła już chyba na dobre, więc najwyższy czas, aby przygotować auto do sezonu.  Wiosenny przegląd samochodu oczywiście najlepiej powierzyć fachowcom, którzy nie przegapią żadnego szczegółu, ale również będą w stanie dać nam gwarancję na wykonane usługi.


 
 
 
O tej porze roku, oprócz zmiany opon powinniśmy dokładnie umyć całe auto wraz z podwoziem, wymienić najważniejsze filtry np: powietrza i kabinowy oraz sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych. Po umyciu samochodu powinno się cały lakier nawoskować..
Zimą w samochodzie zbiera się mnóstwo wilgoci, która dostała się do auta na mokrym ubraniu i obuwiu. Można się z tym uporać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zakupienie pochłaniacza wilgoci, jednak tańszym rozwiązaniem jest pozostawienie auta z szeroko otwartymi drzwiami w ciepły słoneczny dzień, żeby się porządnie przewietrzyło.
Powinniśmy także sprawdzić z powodu pozimowych dziur na ulicach stan zawieszenia oraz układu kierowniczego. Powinniśmy także będąc na stacji kontroli sprawdzić ustawienie reflektorów.
Następną czynnością jest wymiana opon na letnie. Opony powinny być zmienione w momencie, gdy temperatura powietrza utrzymuje się od kilku dni powyżej 7 stopni Celsjusza.

 
Nie oślepiaj
Nowoczesny samochód ma wbudowany system regulacji położenia reflektorów. Ma to za zadanie zapobiegać oślepianiu kierowców jadących z przeciwka. Należy odpowiednio ustawić i wyregulować światła. Odpowiednio...
Należy pamiętać o świecach
Powinno się pamiętać o właściwym wyborze świec i ich regularnej wymianie. Należy pamiętać, że silnik benzynowy nie będzie pracował bez świec zapłonowych. O stanie silnika świadczy wygląd świecy. Zużyta...
Zobacz także podobne wiadomości